Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

YENİ NESİL CORALLA

YENİ NESİL CORALLA

www.ereglifm.com.tr -BÖLGENİN NABZI-


Tanıtımı Dünya ile aynı anda Karadeniz Ereğli’de de yapılan Japon otomobil devi Toyota markasının yeni nesil modeli Coralla’nın Türkiye’deki ilk kullanıcılarına teslim edildiği bildirildi.
Toyota Plaza Göktepe Yönetim Kurulu Başkanı Atalay Göktepe, yazılı açıklamasında, 1966’da üretimine başlanan ve dünyada 46 milyondan fazla tercih edilen Coralla’nın, ilk neslinden bu yana kendine özel bir hayran kitlesi oluştuğunu söyledi. Yeni Corolla’nın, otomotiv dünyasının her zaman merak ve heyecan uyandıran otomobili olmayı başardığını anlatan Göktepe, şunları kaydetti:

İLK COROLLA’LAR SAHİPLERİNİ BULDU
“Yeni Corolla’yı ilk sahiplerine ulaştırmak için ülke genelindeki Toyota Plazalarda olduğu gibi Kdz.Ereğli Toyota Plaza Göktepe’de de tören düzenlendi. Hibrit versiyonu, üstün sürüş dinamikleri, lüks ve fonksiyonel kabini, sıra dışı tasarımı, güvenlik özellikleri, üstün teknolojisi ile sedan otomobillerin standartlarını yeniden belirleyen Yeni Corolla, Karadeniz Ereğli’deki ilk sahiplerine teslim edildi.
Hibrit versiyonu ile birlikte Türkiye’de üretilen Yeni Corolla’nın teslimat töreninde otomobillerinin anahtarlarını alan Hacı İsmail Konak ve Aysel Kundakçıoğlu, büyük mutluluk yaşarken, Corolla’nın yeni donanım, konfor, teknoloji ve tasarımı karşısında hayranlıklarını gizleyemediler. Teslim sırasında ise müşterilerimiz kadar bizler de aynı heyecan ve mutluluğu yaşadık. Toyota’nın misyonu her zaman en iyi otomobilleri üretmek ve markamızı Türkiye’nin en sevilen markası yapmaktır. Türkiye’de üretilecek Corolla’nın yükselen bu hedefte kilit rol oynayacağına inanıyorum.”

COROLLA=PRESTİJ
Araçlarını teslim alan Konak ve Kundakçıoğlu da, Toyota kalitesini yaşayacak olmaktan mutluluk duyduklarını dile getirerek, “Yeni Corolla’nın insanı hayran bırakan yeni stili çok etkileyici. Bu yeni tasarıma Corolla’nın tüm dünyada bilinen üstün avantaj ve özellikleri de eklenince ortaya böylesine mükemmel bir otomobil çıkmış. Tüm bu özelliklere sahip mükemmel bir otomobil olan Toyota Corolla’ya sahip olmak çok prestijli olacak” dediler.

YENİ COROLLA'NIN TÜM ÖZELLİKLERİ
Yeni Corolla’daki en büyük yeniliklerden biri de elektrikli açılabilir Sunroof oldu. Corolla tutkunlarının ısrarla dile getirdikleri ve özlemle bekledikleri Sunroof 12’nci nesil Corolla’ya farklı bir hava katıyor.
Yeni güvenlik sistemi ile kaza riski minimuma indi
Yeni Corolla’nın hibritversiyonunda Toyota’nın en gelişmiş güvenlik donanımları benzersiz Toyota Safety Sense özellikleri ile standart olarak tüm donanım seviyelerinde sunuluyor. Kaza yapma ihtimalini en aza indiren bu yüksek teknolojiye sahip sistem, araç içindekileri olduğu kadar yayalar ve bisikletliler için de güvenveriyor. Ön Çarpışma Önleyici Sistem, hava ne kadar karanlık olursa olsun, yepyeni Gece Algılama özelliğiyle, araç önündeki yayaları algılarken, gerektiğinde otomatik olarak fren yapıyor. Ayrıca Bisikletli Algılama teknolojisiile gündüzleri de bisikletliler algılanarak sürücüyü dikkatli olması için uyarıyor.
Yeni Corolla’daki, yeni aktif güvenlik paketi şimdi daha yüksek çözünürlüğe sahip kamera ve milimetrik dalga radarına sahip sistemden oluşuyor. Tehlikeyi tespit etme konusunda geliştirilen ve fonksiyonelliği artırılan Toyota Safety Sense sisteminde, tüm hızlarda Adaptif Hız Sabitleyici sistem (ACC), otomatik yönlendirme desteğini içeren Akıllı Şerit Takip Sistemi (LTA) ve Otomatik Yanan Uzun Farlar (AHB) teknolojileri de bulunuyor. Bununla birlikte Yeni Corolla’nın donanıma bağlı olarak Geri Manevra Trafik Uyarı özelliğine sahip Kör Nokta Uyarı Sistemi (BSM) ve Akıllı Radar Tanıma Sistemi (ICS) gibi sistemler de yer alıyor.
Kabinde Kablosuz Şarj
Yeni Corolla’nın, modern kabini görselliği ve dokunsal kaliteyi sunuyor. Yeni dokulara, yeni renklere ve yeni döşemelere sahip kabin, genişlik ve ergonomi açısından daha da ileri seviyeye taşındı. Bunun yanında Yeni Corolla Hybrid’de büyük kolaylık sağlayan kablosuz şarj ünitesi, çiftbölgeliotomatikklimaveotomatikolarakkatlanılabiliryanaynalar da standart olarak yer alıyor.
Ergonomik olarak mükemmel olan kabin, yeni direksiyon tasarımı, ısıtma özelliğine sahip ve üzerinde kullanım kolaylığı sağlayan birçok fonksiyon barındırıyor. Teknolojik olarak gelişmiş, premium kaliteye sahip kabinde, ortaya konumlandırılan ve kullanımı son derece kolay olan 8 inç’lik dokunmatik ekran, 7 inç’lik çok fonksiyonlu gösterge ve ön cama bilgi yansıtan 10 inç’lik head up display (ön cama yansıtmalı renkli gösterge ekranı) ile birleştiriliyor.
Sedan dünyasının en prestijlisi
12’nci nesil Corolla’da çarpıcı tampon ve ön alt ızgara tasarımı, yeni “Corolla ailesinin” kendine has tasarım temasını oluşturuyor. Üç boyutlu tasarıma sahip üst ön ızgara ise, keskin far dizaynıyla birbirini tamamlayacak şekilde oluşturuldu. Arka tasarımda da, ön taraftaki dinamik tarz devam ediyor. Sedana özgü stop grubu ve farlarla buluşturulan krom detaylar, modelin güçlü duruşunun altını çiziyor. Ayrıca Corolla’nın ön ve arka LED farları yeni modelin anında tanınmasını sağlıyor.
Yeni Corolla’da uzunluk 10 mm, genişliği 5 mm artırıldı ve yüksekliği 30 mm azaltıldı. Corolla’da aynı zamanda 2,700 mm’lik genişletilmiş aks aralığı kullanıldı. Yeni ölçülerle birlikte 1 cm’lik daha düşük bir ağırlık merkezi elde edildi.
Lansmana Özel Fiyatlar
Yeni Corolla’nın, hibrit versiyonu 137.500 TL’den, benzinli versiyonları ise 95.700 TL’den (Hurda teşvikli)başlayan özel fiyatlar ile Toyota Plaza Göktepe’de yeni sahiplerini bekliyor.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
hayran1
gülücük0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın