Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

YALANLADI!

YALANLADI!

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde kurulu, Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları (Erdemir), Avrupa`ın en büyük çelik şirketlerinden British Steel’e talip olduğuna yönelik haberleri yalanlandı.


Borsagundem.com’da Cömert Yıldız’ın haberine göre, Ordu Yardımlaşma Kurumu (OYAK) bünyesindeki Erdemir’den, Kamuoyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yapılan yazılı açıklamada, şunlar kaydedildi:
“İngiltere merkezli Sky News'de bugün yayınlanan haberde, kurumumuzun British Steel şirketinin satın alınmasına yönelik teklifte bulunduğu iddia edilmiştir. Erdemir olarak bu iddianın gerçek dışı olduğunu belirtir, kurumumuzun söz konusu şirketle herhangi bir ilgisi olmadığını kamuoyunun bilgisine sunarız.”
NELER YAZILMIŞTI?
finansgundem.com’da yer alan haberde Erdemir’in, söz konusu şirketin satış sürecini takibe aldığını ve talip olduğunu yazmıştı. Habare ilişkin Erdemir’den yapılan yalanlamanın ardından bu kez Sky News, Erdemir’in British Steel için teklifte bulunduğunu ve iflasa düşen şirket ile ilgili iki aydan fazla bir süre boyunca hükümetin danışmanlarıyla görüşmelerde kalmaya devam ettiğini “Türkler tamamını istiyor” başlığı altında yazdı. Ancak Erdemir, KAP’a yaptığı açıklamayı güncelleyerek, Sky News’in haberini de yalanladı. 4 farklı fabrikası bulunan British Steel'in 5 bin çalışanı olduğu bildiriliyor.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük2
hayran2
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın