Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

BİR KÖPEĞİN DOSTLUĞU!

BİR KÖPEĞİN DOSTLUĞU!

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde gerçekleştirilen yüzme yarışında, suya atlayan sahibinin peşinden dakikalarca havlayan sonrasında ise kendisini suya bırakan köpeğin dostluğu, köpek-insan sevgisinin değerini gözler önüne serdi.


Bu yıl ikinci düzenlenen Uluslararası Açık Su Yüzme Yarışları, Karadeniz Ereğli’de gerçekleştirildi. 350 lisanslı sporcunun katıldığı etkinlik, sahil bandı Amfi Tiyatro’da yapıldı. Sırtlarına numara ayak bileklerine ise takip cihazları takan sporcular, kendileri için kurulan platformda yerini aldı. Verilen sesli işaretin ardından peşin sıra Karadeniz’in selin sularına atlayan sporcular, parkuru tamamlamaya çalıştılar.
SAHİBİNİN ARDINDAN DENİZE ATLADI
Yarış esnasında cinsi Golden Retriever olan bir köpek, denize atlayan sahibinin arkasından dakikalarca havladı. Heyecanlanan köpek, bir oyan bir buyana koyarak denize atlayan yüzücüler arasından sahibini gözle takip etti. Sonunda dayanamayan sevimli hayvan, kendisini serin sulara bıraktı.
İyi bir yüzücü olan köpek, yarışmacıları bir bir geçerek sahibini aradı. Yanına gittiği yüzücülerin üzerine çıkıp sahibini tanımaya çalışan köpek, dakikalarca sporcular ile birlikte yüzdü.
Sahibinin durumundan endişe ettiği için denize atladığı sanılan köpek, bir cankurtaran tarafından deniz aracı ile alınarak karaya çıkartıldı. Bir süre sonra yeniden denize atlayan köpek, ‘yüzücülere engel oluyor’ gerekçesi ile yine aynı yöntemle karaya alınarak bu sefer bağlandı.  

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
hayran3
gülücük1
şaşkın1
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın