Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Vatandaşa hakaret eden pazarcı esnafına!!!

Vatandaşa hakaret eden pazarcı esnafına!!!

www.ereglifm.com.tr -BÖLGENİN NABZI-


Zonguldak’ın Alaplı ilçesindeki bir Pazarcıya, alış-veriş yapan vatandaşa kaba tavır sergilediği gerekçesi ile ceza kesildiği bildirildi.
Edinilen bilgiye göre,  Alaplı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, pazarda vatandaşa hakaret ve kaba davranınca pazarcı esnafına 1 ay tezgah açmama cezası verdi. Karar yazısı ise esnafın tezgah açtığı yere, "Müşteriye kaba davrandığından dolayı Alaplı Belediye Encümeni, esnafa 4 hafta süreyle tezgah açmama cezası verdi" şeklinde konuldu. 
Alaplı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, Çarşamba Pazarı alanında bir satıcının müşteriye sözlü olarak hakaret ettiği yönündeki şikayet üzerine esnafın tezgah açmasına izin vermedi.
Esnafın tezgah açtığı alan zabıta ekiplerince demir ile kapatılan yere 'Pazar yerinde tüketiciye karşı sözlü fiili kötü muamelede bulunulması nedeniyle bu alan 4 hafta süreyle men edilmiştir' yazısı konuldu. Esnaf, Çarşamba günlerinde kurulan pazarda tezgahını açamadı. 
Alaplı Pazar yerine gelen bir vatandaş ise şikayetlerin dikkate alındığını söyledi. İsmini vermek istemeyen bir diğer vatandaş ise "hakarette bulunan pazarcı esnafına 4 hafta süreyle tezgah açmama cezası güzel bir davranış. Satıcıların, müşterinin velinimet olduğunu unutmamaları gerekir" diye konuştu. Belediye yetkilileri de konuyla ilgili açıklama yapmadı. 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
hayran11
üzgün2
gülücük1
kızgın1
şaşkın0
Serkan Korkmaz

20 Kasım 2019 - 12:06

Ulan boş adamalar milletin ekmeğiyle oynayıp reklam yapınca kendinizi Cok mu akilli zannediyorsunuz kimse kimsenin ekmeğiyle oynamasın !

Sevil Korkmaz

14 Haziran 2019 - 14:13

Hiç kimse olayın tam olarak ne olduğunu bilmeden yorum yapıyor hicbir zaman karşı tarafa ne olduğunu sormadan Alaplı belediyesi Reklam yapmak için kendini ön plana çıkarmak amacıyla etrafta olan o kadar haber varken o kadar kişinin ekmeğiyle oynamak bravo size çok adaletisiniz yazıktır

Ismail ipekci

14 Haziran 2019 - 08:04

Çok güzel bi uygulama keşke ereglidede böyle bi uygulama yapılsa zalimin hakkından alim gelur

Zeliha kocaman

12 Haziran 2019 - 21:38

Alaplı belediyesini tebrik ederim Ereğli'dede bu uygulamanın olmasını arzu ediyorum

Yorum Yazın