Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

KATILIM PAYI ÖDENMEDİĞİ İÇİN Mİ?

KATILIM PAYI ÖDENMEDİĞİ İÇİN Mİ?

www.ereglifm.com.tr -BÖLGENİN NABZI-


Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde 27-28 Temmuz tarihleri arasında yapılması planlanan Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) resmi internet sitesinde de ‘Ereğli’ olarak yayınlanan yarışların, katılım payı ödenmediği için yarışların başka bir şehre alınacağı öne sürüldü.
Son günlerde yapılan organizasyonlarla sporseverlerin ve ilçeye dışarıdan gelen misafirlerin odak noktası olan Karadeniz Ereğli’ de 27-28 Temmuz tarihleri arasında yapılacak olan Tırmanma Rallisi katılım payı ödenmediği ve yarışmanın sahiplenilmemesinden dolayı başka bir şehre alınacağı öğrenildi.
Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) resmi internet sitesinde yarışların yapılacağı yer olarak hala Ereğli gözükse de, katılım payının ödenmemesi bu yarışların başka bir il ya da ilçeye kaymasına neden olacak.
Yarışların yapılmaması ilçeye hem tanıtım hem de ekonomi anlamında ciddi kayıp yaşatacağı belirtiliyor. Yarışlara katılacak olan 39 araç ile birlikte, yarışların bir gün öncesinde birçok aracın katılacağı Drift yarışları ve klasik otomobil yarışlarının da kaybedilmesi söz konusu.

MADDİ KAYIP ÇOK FAZLA!!
Bundan kısa süre önce Aydınlar Subaşı köylerinde yapılan ve 1180 aracın geldiği ve izleyici olarak 10 bin kişin geldiği PİCK-UP FEST etkinliğinde ilçeye ciddi ekonomik girdi sağlanmış, tırmanma rallisinde ise bu girdiğini en az 50 katının katılım sağlayacağı bekleniyordu.

KAYBEDİLEN SADECE..!
27-28 Temmuz tarihleri arasında yapılacak olan Tırmanma Rallisinin gerçekleştirilememesi, seneye yine Ereğli’ de yapılması planlanan Avrupa Ralli Şampiyonasının da kaybedileceği ifade edildi. Avrupa Ralli Şampiyonasında ilçeye milyonlarca lira girdi ve milyonlarca insanın da gelmesinin önüne engel çekilmesine neden olduğu ifade edildi.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
üzgün2
şaşkın1
gülücük0
hayran0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın