Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

VALİ, DEPREM SONRASI AÇIKLAMA YAPTI

VALİ, DEPREM SONRASI AÇIKLAMA YAPTI

Bolu’da, saat 00.16 sıralarında meydana gelen 4.7 şiddetindeki depremle ilgili açıklama yapan Bolu Valisi Aydın Baruş, şu ana kadar kendilerine gelen herhangi bir can ya da mal kaybı olmadığını söyledi


Edinilen bilgiye göre, Bolu’da saat 00.16’da merkeze bağlı Yeşilçele Köyü merkezli 4.7 şiddetinde deprem meydana geldi. Depremin hissedilmesiyle birlikte vatandaşlar hızla evlerinden çıktı. Vatandaşların büyük çoğunluğu Kent Meydanı’nda toplandı. 
Valisi Aydın Baruş, gazetecilere açıklamasında, vatandaşların bir müddet daha açık alanlarda kalmasını istediklerini belirterek şöyle dedi:
“Çok şükür şu anda kadar gerek 112 Acil servislerimize, gerek jandarmamıza, emniyetimize ve AFAD ekiplerimize intikal eden olumsuz bir durum yok. Herhangi bir yaralımız can kaybımız ve maddi hasar tespitimiz yok. Tabi ki bu şiddetli sarsıntıların ardından artçı sarsıntılar gelmeye devam ediyor. AFAD’tan aldığımız bilgiye göre şu ana kadar 11 artçı sarsıntı oldu. Bunların şiddeti 1 ile 2 şiddeti arasında değişiyor. Gözlemlediğimiz kadarıyla artçı sarsıntılar şiddetini yavaş yavaş kaybetti. Şu anda vatandaşlarımız bu şiddetli sarsıntının ardından açık alanlara çıktılar. Şu an itibariyle vatandaşlarımızdan bir müddet daha açık alanlarda kalmalarını rica ediyoruz. İnşallah bu sarsıntıları herhangi bir can kaybı, mal kaybı olmadan atlatmış olacağız. Ben tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun diyorum. İnşallah böyle sıkıntılı durumları bir daha yaşamayız.”

EREĞLİ ve DÜZCE’DE HİSSETTİ

Öte yandan Bolu’da meydana gelen deprem, Düzce ve Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde de hissedildi.

Bölgede yaşayanlar, saat 00.16’da meydana gelen deprem hadisesi sonrası korkuyu yaşadı. Pek çok kişi, sarsıntısı sonrası kendilerini sokağa attı. İlk anda vatandaşlar, sosyal paylaşım sitelerinde depremin hissedilip hissedilmediğini sordu; ölüm, yaralı ya da hasar oluşturup oluşturmadığı sorularının yanıtını aradılar.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
üzgün4
şaşkın1
kızgın1
gülücük0
hayran0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın