Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

UYSAL, KENT MEYDANI’NI BORÇSUZ YAPACAK

UYSAL, KENT MEYDANI’NI BORÇSUZ YAPACAK

`Kent Meydanı ve Yeraltı Otopark Binası Yapımı için kendisine verilecek kredi yetki talebi yeterli çoğunluk sağlanamadığı için ‘reddedilmesine’ karşın geri adım atmayan Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, projenin belediye öz kaynakları ile yapılacağını bildirdi.


Zonguldak’ın Ereğli ilçesinin Haziran Ayı Meclis Toplatısı’nın ilk oturumu Hüseyin Uysal başkanlığında Atatürk Kültür Merkezi Nikah Salonu'nda gerçekleştirildi.
Toplantıya, Belediye Meclis üyelerinden AK Partili Reşat latif, İhsan Yazıcıoğlu, Sezai Meriç, Yusuf Kalay, Turgay Aydın ile CHP'den Nur Oğuz, mazeret bildirerek katılmadılar.
Bunun üzerinde Meclis tarihinde bir ilk yaşandı. Mazeretli üyelerin mazeretlerinin kabulü için oylama yapıldı. Mazeret dilekçelerine AK Partili 6 üyenin ‘red’, CHP’li 13 üye ise ‘kabul’ dedi.

Okunan 40 Milyon, Telaffuz Edilen 45 Milyon!
Mecliste Kredi Gerginliği!!!

Gündem maddelerinin ilki olan “Kdz. Ereğli Kent Meydanı ve Yeraltı Otopark Yapılması 1. Etap İçin İller Bankası’ndan 40 Milyon Kredi Kullanılması” maddesi konusu Meclis’e sunuldu. Bu madde ile ilgili Komisyon Raporu okundu. Oylama öncesi ise CHP Sözcü Sertan Ocakcı ile Meclis Başkanı Hüseyin Uysal arasında, zaman zaman gergin anlar yaşandı.
İlgili madde için yapılan oylama sonucunda da AK Parti 13 kabul, CHP 13 ret oyu kullandı. Gerekli ‘salt çoğunluk’ sağlanamadığı için Kdz. Ereğli Kent Meydanı ve Otopark Projesi için İller Bankası’ndan kredi onayı çıkmadı.
CHP'li meclis üyeleri, ret oyu vermelerine gerekçe olarak; yerel seçimlere kısa bir zaman kala bu tür büyük borçlanmalara karşı olduklarını belirtti. Başkan Uysal da, bu gelişme üzerine yaptığı konuşmada "1. Etap için en kısa zamanda ihaleye çıkacağız. Projeyi belediyenin kendi imkanları ile yapacağız. Hem de borçlanmadan" dedi.
Başkan Uysal, diğer gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından oturumu kapattı. Meclis, yarın (7 Haziran) yapılacak 2’nci Oturum ile devam edecek.

DETAYLAR VİDEODA...

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük2
hayran1
şaşkın1
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın