Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Uçurtma Şenliği

Uçurtma Şenliği

www.ereglifm.com.tr -BÖLGENİN NABZI-


Zonguldak’ın Çaycuma ilçesinde, Çaycuma ve Perşembe belediye işbirliği ile düzenlenen uçurtma şenliğinin 15’incisi 26 Mayıs Pazar günü yapılacağı bildirildi. 
Edinilen bilgiye göre, Eğitim Sen Çaycuma Temsilciliği tarafından her yıl düzenli olarak yapılan geleneksel uçurtma şenliğinin 15’incisi Çaycuma Kapalı Pazar Yeri (Luna Park Yanı)'nda yapılacak olan şenlik saat 12.00'de başlayacak. 
"Yazar Gülsüm Cengiz kitaplarını çocuklara imzalayacak" 
Çocuk edebiyatının önemli yazarlarından Gülsüm Cengiz’in çocuklarla söyleşi yapıp kitaplarını imzalayacağı uçurtma şenliğinde, en yükseğe çıkan uçurtma, en özgün yapımlı uçurtma ve yardım almadan en iyi uçurtma uçuran en küçük yarışmacı kategorilerinde yarışma yapılacak. Katılımcılar yarışmaya kendi yaptıkları uçurtmaların yanı sıra hazır uçurtmalarla da katılabilecekler. 
Drama lideri Fahri Bozbaş ile şenlik alanında çocuklarla drama ve oyun etkinliği gerçekleştirilecek. 
Kategorilerde ilk üçe giren yarışmacılara madalya ve kitap verilecek. Tüm katılımcılara ise anı madalyası, dondurma ve şapka ücretsiz verilecek. Okul öncesi, ilkokul ve ortaokul öğrencilerine yönelik düzenlenen ve çocuklara yönelik çeşitli stantların açılacağı uçurtma şenliğine çocuk, genç ve yaşlı herkes davet edildi.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük2
hayran1
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın