Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

TÜRKİYE-KATAR İŞ FORMU’NA KATILDILAR

TÜRKİYE-KATAR İŞ FORMU’NA KATILDILAR

Karadeniz Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Yönetim Kurulu Başkanı Sertan Yalçın ile Başkan Yardımcısı Abdülkadir Çınar’ın Basra Körfezi ülkesi Katar’a giderek Türkiye-Katar İş Forumu’na katıldıkları bildirildi.


ETSO’dan yapılan yazılı açıklamaya göre,  Türkiye Cumhuriyeti Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenci, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ile birlikte Katar’da gerçekleşen foruma katılan Yalçın, burada bulunan yatırımcılara ilçe ve bölge hakkında bilgiler verdi.
Hisarcıklıoğlu, forumda yaptığı konuşmada, Katar iş dünyasına iki ülkenin güçlü yanlarını birleştirme çağrısında bulunarak, "sizde sermaye, bizde girişimci ruh var. Somut projelerle bunları bir araya getirelim. Türkiye-Katar ortaklığını da bütün dünyaya kabul ettirelim" dedi.
 Bakan Tüfenkci de Katar’ın güvenlik, huzur ve istikrarını Türkiye’nin güven ve istikrarından ayrı görmediklerini, özellikle son yıllarda karşılıklı ortak siyasi iradeyle ilişkilerin mükemmel düzeye ulaştığını söyledi.
 Katar’a karşı geçen yıl bazı ülkelerin uyguladığı haksız, kanunsuz ambargo ve yalnızlaştırma girişimlerine Türkiye’nin ilk andan itibaren karşı çıktığını anımsatan Tüfenkci, Katar’ın ve halkının yanında durulduğunu, siyasi, ekonomik ve askeri destek gösterildiğini belirtti.
KATAR’LI BAKAN KONUŞTU
Katar Ekonomi ve Ticaret Bakanı Şeyh Ahmed Bin Casim Bin Muhammed Al Sani ise yabancı yatırımcıları ve özel sektörü desteklediklerini söyledi. Sadece petrol değil diğer sektörlerden de istifade etmeye çalıştıklarını dile getiren Al Sani, Katar vatandaşlarının sahip olduğu tüm haklara, yatırımcıların da sahip olduğunu öne sürdü.
Katar’ın bölgede yatırım çeken önemli bir ülke haline geldiğine işaret eden Al Sani, Türkiye-Katar İş Forumu’nun iki ülke arasında kısa, orta ve uzun vadede hayırlı sonuçlar ortaya koyacağını ifade etti.
 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük1
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın