Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

GEMİ, İKİYE BÖLÜNDÜ!!!

GEMİ, İKİYE BÖLÜNDÜ!!!

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde, sabaha karşı saatlerde karaya oturan kuru yük gemisi, ikiye bölündü.


Edinilen bilgilere göre ilçeye bağlı Gülüç Beldesi Çengelburnu mevkisindeki tersaneler bölgesinde İzmir’den Rusya’ya gittiği öğrenilen Coromos bandıralı, "Berra G. Moroni" isimli kuru yük gemisinin fırtına ve aşırı dalgalar nedeniyle sürüklenerek karaya oturmuştu. Ereğli Belediyesi itfaiye ekiplerince yapılan çalışmalar sonucu 12 kişiden oluşan mürettebat kurtarılmıştı.
Ereğli Belediyesi İtfaiye Müdürü Muhammet Ali Ateş, gazetecilere yaptığı açıklamada, kendilerine bir geminin karaya doğru sürüklendiği ve kurtarılmayı bekleyen mürettebat olduğu bilgisi ulaştığını belirterek, şöyle dedi:
Mürettebata ulaşmak bir saatten fazla sürdü!
“Bunun üzerine ekiplerimizi hemen bölgeye yönlendirdik. Aralarında 5 Azerbaycanlı, 3 Gürcistanlı, 1 Ukraynalı ve 3 Türk olmak üzere 12 personeli kurtarma çalışması başlattık. Ancak yüksek dalgalar nedeniyle bir süre beklemek zorunda kaldık. Daha sonra dalgalara karşı kurduğumuz istasyon ve ekibimizi emniyete aldıktan sonra yaklaşık bir buçuk saat içinde mürettebatı gemiden alarak 112 ambulanslarındaki sağlık ekiplerine teslim ettik.”
Diğer yandan, Med Yılmaz Tersanesi kıyısında karaya oturan kuru yük gemisinin, dalgaların etkisiyle ortadan ikiye bölündüğü kameralara yansıdı. Bu sırada, tersanedeki bazı işçiler de ortadan bölünen gemiyi selfie ile görüntüledikleri gözlendi.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
şaşkın4
gülücük0
hayran0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın