Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

TÜM PARASINI SOKAK KEDİLERE HARCAYAN “KEDİLERİN BABASI”, AJDA PEKKAN'A ULAŞMAK İSTİYOR

TÜM PARASINI SOKAK KEDİLERE HARCAYAN “KEDİLERİN BABASI”, AJDA PEKKAN'A ULAŞMAK İSTİYOR

Hayvan dostu çılgın kişi, her birine sanat ve siyaset camiasından kişilerin adını verdiği 140 sokak kedisini her gün doyurmaya çalıştığını belirtti. Kendisine ‘kedilerin babası’ denildiğini anlatan adam, mama konusunda ise yardım istediği Ajda Pekkan’a ulaşmayı hayal ettiğini bildirdi.


Zonguldak ili Ereğli ilçesinde yaşayan emekli Devlet memuru Bilal Sarıgül,  günde iki kere beslediği sokak hayvanlarına 70’li yılların sanatçılarının isimlerini verdiğini söyledi. Eski sanatçıları tanımayan yeni nesil kişilere bu isimleri hatırlatmak istediğini ifade edene Sarıgül şunları kaydetti:   
Emekli Devlet memuruyum
“140 tane sokak kedisine kendi imkanlarım ile bakıyorum. Yaz mevsiminde bu hayvanların karnını doyurmak çok zor. Çöplerden topladığım bira şişeleri ile teneke kutuları satarak onlara bakmaya çalışıyorum. Ama ilk önce kendi bütçemden ayırdığım para ile bakıyorum. Bu beni çok yoruyor, kasıyor. Sahilden geçen binlerce insanlar, bu kedileri görüyorlar. Belediye Başkanında haberi var. Nedense bu hayvanlara kimse yardım etmiyor. Bu hayvanların mamaya ihtiyacı var.  Benim bir ailem yok, evlenmedim. Emekli Devlet memuruyum. Maaşımdan ayırdığım paralarla bu canlara bakıyorum ama beni çok yoruyor.
Barack Obama, Angela Merkel, Mualla Sürer, Bahar Erdeniz, Nesrin Sipahi… Daha nicesi…
140 kediye isim verdim. Hepsi sanat ve siyaset dünyasından ünlü isimlerdir. Sezer Güvenirgil, Barack Obama, Angela Merkel, sinema sanatçı Mualla Sürer, Bahar Erdeniz, Nesrin Sipahi, Danyal Topatan gibi isimleri koydum.  Latife olsun istedim, yeni nesil kişiler bu eski sanatçıların isimlerini bilmiyorlar. Hatırlatmak, belki de vefa borcumu ödemek istedim, şakadan isimlerini taktım.
Emekli ikramiyesi kedilere gitti
Geçen ay çok param gitti. Biliyorsunuz Devlet emeklilere ikramiye vermişti o 1000 liranın hepsi kedilere gitti. Çünkü mamalar çok pahalı. Piyasadan aldığımız tavuk ciğeri ve ürünleri de çok pahalı. Bu ay ne yapacağım mesala bilmiyorum.
Ajda Pekkan’a ulaşmak istiyor
Vallahi özellikle Ajda Pekkan izliyorsa; Pekkan’dan bu konuda destek istiyorum. Çünkü Ajda kedileri çok sever. Birileri bu videoyu ona iletirse, bu hayvanlara mama desteği istiyorum. Burada Bozhane sahilinde lakabıma ‘kedilerin babası’ diyorlar. Bu sağlanırsa oldukça memnun olurum.” 

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
hayran1
gülücük0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın