Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

SU BORUSU PATLADI… SULAR 7 SAAT KESİLEBİLİR!..

SU BORUSU PATLADI… SULAR 7 SAAT KESİLEBİLİR!..

Karadeniz Ereğli’de ana su şebekesinde yaşanan patlamadan kaynaklı tonlarca su, boşa aktı.


Edinilen bilgiye göre, Ereğli Belediyesi’nce Sarıkorkmaz Mahallesi’ndeki depodan ilçe merkezine gelen şebekedeki ana boru henüz bilinmeyen nedenle patladı. Patlama anında, yaklaşık 5 metreye yükselen tazyikli suyun altından geçen araçların sürücüleri korku yaşadılar.
Her hangi bir kaza ya da yaralanmanın yaşanmadığı olay, belediye ekiplerine bildirildi. Olay yerine gelen ekipler, ana vanayı kapatarak suyu kesti, ardından da tamirat çalışması başlattı.

7 SAAT SULAR KESİK KALABİLİR!
Ereğli Belediye Başkan Yardımcısı Deniz Koca, gazetecilere açıklamasında, patlayan ana borudan, Solakköyü Yolayrımı’ndan, Kavaklık, Elmatepe, Kışla, Müftü Mahallesi Erdemir Caddesi ile çarşı merkezindeki Pençes Deresi istikametine kadar güzergahın iç me suyu ihtiyacının karşılandığını söyledi.
Patlama sonrası belediye ekiplerinin olaya kısa sürede müdahale ettiğini anlatan koca, şöyle dedi:
“Patlamanın, ana hat olduğundan yüksek tazyikten meydana geldiğini tahmin ediyoruz. Zaman içerisinde borularda bazı hasarlar oluşabiliyor. Buda onlardan biri diye düşünüyoruz. Boruya ulaşıldığında sorunun çözümüne başlanacak. Hasarın durumuna göre güzergahtaki bölgelerde yaklaşık 4 ile 7 saat arasında su kesintisi yaşanabilir.”

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük1
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın