Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Sohbet etti, sorularını yanıtladı

Sohbet etti, sorularını yanıtladı

Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, en büyük arzusunun öz güven sahibi bir neslin yetişmesi olduğunu söyledi.


Uysal, belediye birimi olan Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ve Temizlik İşleri Müdürlüğü’nce Nurdan Ahmet Orhan Oğuz Ortaokulu’nda düzenlenen etkinliğe katıldı.
Uysal, konferans salonunda öğrencilerle de bir araya gelerek kısa bir değerlendirmede bulunduktan sonra yaklaşık bir saat boyunca soruları yanıtladı. Öğrencilerin belediye çalışmaları ile ilgili merak ettiklerini dinleyen Uysal, sorulanlara tek tek cevap verdi.
Bir öğrencinin, “belediye Başkanlığı mı zor, doktorluk mu?” sorusunu yanıtlayan Uysal, “bir doktor hata yaparsa bir ya da iki kişinin ölümünden sorumlu olur. Bir belediye başkanı hata yaparsa bütün şehirden sorumlu olur. O yüzden belediye başkanı mahiyetinden sorumludur. Bizlere yapılan yapıcı eleştiriler ise bizimde yanlış yapmamızı engeller. Yani başkanın oto kontrolü o şehrin yaşayanlarıdır” diye konuştu.
Uysal, bir öğretmenin, “çevre bilinci ve duyarlılığı diyoruz ama bu 50 yıllık çöp dağı ne olacak?” sorusuna ise “biz önce şehrimizin, insanlarımızın güvenliği dedik. Gökme Köprüsü’nü yeniden yapıp genişlettik ve Köseağzı yoluna bağladık. 50 yıllık ise çöplük rehabilite ediliyor. İhaleye çıktı ve bir yıl sonra çöplüğün üstü ağaçlandırılacak ve yeşil alan olacak” dedi.
Programda ayrıca Temizlik İşleri Müdürlüğü’nün atık pil, elektrikli ve elektronik atıkların toplanması ve geri dönüşümü konulu uygulamalı semineri öğrencilere anlatıldı, çevre temalı ajandalar verildi.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
hayran2
gülücük1
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın