Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

SHELL’DEN, ‘DOĞA DOSTU’ MÜTHİŞ HAREKET!

SHELL’DEN, ‘DOĞA DOSTU’ MÜTHİŞ HAREKET!

Karadeniz Ereğli’deki Shell Ereğli Bozkuşlar Petrol’de yeni bir uygulamanın hayata geçirildiği bildirildi. Geliştirilen proje sonucunda, içilen kahvelerden elde edilen posaların bitkilerde doğal gübre olarak kullanıldığı, paketlenen posaların ise istasyon misafirlerine ikram edildiği belirtildi. PEKİ KAHVE POSASI NE İÇİN KULLANILIR? CEVABI HABERDE...


Karadeniz Ereğli’deki Shell Ereğli Bozkuşlar Petrol’de yeni bir uygulamanın hayata geçirildiği bildirildi. Geliştirilen proje sonucunda, içilen kahvelerden elde edilen posaların bitkilerde doğal gübre olarak kullanıldığı, paketlenen posaların ise istasyon misafirlerine ikram edildiği belirtildi.
Shell Operasyon Destek Uzmanı Adem Umay, Müftü Mahallesi Uğur Mumcu Caddesi’ndeki Bozkuşlar Petrol’de Ereğli FM’e yaptığı açıklamada, yaklaşık bir ay önce geliştirilen ‘Değer Verelim’ adındaki sosyal sorumluluk projesinin uygulanmaya başlandığını söyledi. Umay, Marmara Bölgesi’nde 21 istasyonda gerçekleştirilen projeye ilişkin şunları aktardı:
DOĞAL GÜBRE!
“Seçili Shell Select istasyonlarımızda, kahve makinelerimizden çıkan kahve posalarını misafirlerimize ikram ediyoruz. Bu posalar, bitkilerde ‘doğal gübre’ olarak kullanılmaktadır. Aynı zamanda, bahçelerde toprağın böceklenmesi önlemede de kullanılıyor. Şu anda Marmara Bölgesi’nde 21 istasyonumuzda bu projeyi faaliyete geçirdik. Projemizin ismi ise ‘Değer Verelim’dir. Misafirlerimizin içtiği her bir bardak kahvede çıkan posaları, özenle paketleyip onlara ikram ediyoruz.”
Bozkuşlar Petrol’e gelenlere, üzerinde ‘kahve posasının bitkilere olan faydaları’nın anlatıldığı posalı paketlerden ikram edilmeye devem ediliyor.

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
hayran6
gülücük0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
Hakkı Aydın

22 Haziran 2018 - 22:30

Böyle güzel bir proje yaptığınız için tebrik ederim

Yorum Yazın