Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

SAHİL BOMBOŞ… HAYVANLAR PERİŞAN…

SAHİL BOMBOŞ… HAYVANLAR PERİŞAN…

EREĞLİ

Termometrenin 33 dereceyi gördüğü Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde, sahil adeta boşaldı, sokak hayvanları ise sığınacak gölgelik alan aradı.
Meteoroloji tahminlerinin tuttuğu yurt genelinde, Afrika’dan gelen sıcak hava akım dalgası hayatı olumsuz etkiliyor.
Yurdun kuzey ve doğu bölgelerine karşın ılıman iklimi ile bilenen Karadeniz de, son yılların en sıcak günleri yaşanıyor.
İlçenin sahil şeridindeki Veysel Atasoy Parkı’nda gölgede 33 derece ölçülen sıcaklık, nemin de etkisiyle 40 dereceyi buldu.
Yakıcı sıcak, adeta nefes almayı zorlaştırdı. Doluluğunu yitiren sahilde, az sayıda yurttaş, ağaç gölgeleri altına sığındı. Bazıları ise çareyi Karadeniz’in serin sularına atlayarak buldu. Kıyı ile deniz arasındaki alana inşa edilen ‘adacıktan’ denize atlayan vatandaş Yıldıray Düzoğlu, sıcaktan bunaldığı için denize girdiğini söyledi.

 

EN ÇOK HAYVANLAR ETKİLENDİ
Öte yandan, yakan sıcak hava en çok sokak hayvanlarını etkiledi. Köpekler, kediler ve ördekler sığındıkları ağaç, bank ve çalılık alanlardaki gölgeliklerde korunmaya çalıştılar.
Vatandaş Bilal Sarıgül, balıkçılardan edindiği balık artıklarını toplayarak, sokak kedilerine getirdi. Onları “gelin kızlarım benim” diyerek yanına çağırarak besleyen Sarıgül, “sokak hayvanlarını koruyalım, onları bir tas su ve yem verelim” dedi.
Diğer yandan, sıcakların 3 Temmuz’a kadar artarak devam edeceği bildirildi. Özellikle hamile, yaşlı ve çocukların, güneşin dik açı ile geldiği öğle saatlerinde sokağa çıkmamaları istendi. 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
Cem Kale

30 Haziran 2017 - 16:09

Onceden sahil seridinde hayvanlar su icebilsin diye otomatik su kaplari vardi ne oldu onlar

Yorum Yazın

Canlı Radyo