Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

“YIPRANMA PAYI” BEKLENTİSİ

“YIPRANMA PAYI”  BEKLENTİSİ

Sağlık-Sen Zonguldak Şubesi Başkan Yardımcısı Ömer Tok, sağlık çalışanlarının yıpranma payı verilmesi ve ek ödemelerin emekliliğe yansıtılmasını beklediklerini bildirdi.

Tok,  Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi önünde yaptığı basın açıklamasında, geçmişte yetkili sendika olanların hayal bile edemediklerini Sağlık-Sen’in kazanıma dönüştürdüğünü söyledi.

Yıpranma payı konusunda ilgili bakanlık ve kurumların çalışmalarını sürdürdüğünü anlatan Tok, "Bütün sağlık çalışanları, bu yıl içerisinde yıpranma payına kavuşmalıdır. Ülkemiz sağlık çalışanları sundukları hizmete göre gelişmiş ülkelerle kıyaslandığında ücret bakımından çok gerilerde kalmaktadır. Bu mağduriyet ek ödeme ve döner sermayeyle eşitlenmeye çalışılmakta, ancak ek ödemelerin emekliliğe yansıtılmaması başka bir mağduriyeti beraberinde getirmektedir. Sağlık çalışanları geleceğe endişeyle bakmaktadır" diye konuştu.

Tok, Sağlık Bakanlığı’nın sağlık kuruluşlarına kreş açılması talimatı verdiğini hatırlatarak, yeni yapılacak tesislerin projesine mutlaka kreş eklenmesi yönünde bir uygulamanın hayata geçmesini sağladıklarını kaydetti.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo