Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

POSBIYIK’TAN ‘ÖZEL BİREYLERE’ ASANSÖR MÜJDESİ

POSBIYIK’TAN ‘ÖZEL BİREYLERE’ ASANSÖR MÜJDESİ

www.ereglifm.com.tr -BÖLGENİN NABZI-


Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın talimatıyla sahile geçiş için engellilerin ihtiyaç duyduğu Ruhi Cöbekoğlu Üstgeçidi asansörünün tamir edilerek hizmete girdiği bildirildi.
Belediye Basın Bürosun’dan yapılan yazılı açıklamaya göre, ilçedeki özel bireylerin özellikle sahile geçişte araç trafiğine takılmadan ihtiyaç duydukları Ruhi Cöbekoğlu Üstgeçidinin asansörü, uzun bir aradan sonra Posbıyık’ın talimatıyla tamir ettirilerek hizmete girdi.
2013 yılında Ruhi Cöbekoğlu üstgeçidini, ilçe halkının hizmetine sunan Posbıyık, engelli araçlarının sahile rahatça ulaşabilmeleri için üst geçide yaptırdığı asansör ise uzun bir süredir hizmet dışı kalmış ve bu durum engelli bireylerin tepkisine yol açmıştı.
Başkan Posbıyık, göreve gelmesinin ardından talimat vererek asansörün çalışabilmesi için ihtiyaç duyulan parçalar kısa sürede temin ve tamir edilerek bugün itibariyle engelli vatandaşların hizmetine sunuldu.

YASİN ÇİÇEK: TEŞEKKÜR EDİYORUZ
Asansörün hizmete girmesiyle ilk kullanan engelli bireylerin sesi Yazar Yasin Çiçek, asansörün hizmete girmesinden duyduğu mutluluğu dile getirdi. Posbıyık’ı ziyaret ettiğini ve sorunun hemen çözüldüğünü belirten Çiçek, “uzun süredir arızalı olan asansör tamir edildi ve şimdi kullanabiliyoruz. Belediye Başkanımız Halil Posbıyık’ı makamında ziyaret ederek sorunu dile getirmiştik. Kısa sürede çözüme kavuştu, kendisine engelli bireyler adına teşekkür ediyorum” dedi.
Bu arada, asansörü kullanacak engelli bireyler için Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğünden asansör çiplerinin dağıtımına başlandı.

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
hayran1
kızgın1
gülücük0
şaşkın0
üzgün0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın