Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

NEVRUZ ATEŞİ YAKILDI

NEVRUZ ATEŞİ YAKILDI

www.ereglifm.com.tr -BÖLGENİN NABZI-


Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Ereğli Eğitim Fakültesi’nde Nevruz Bayramı dolayısıyla kutlama programı düzenlendi. Fakülte Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Şaban Çelikoğlu, kutlama programı çerçevesinde düzenlenen konferansta, “Nevruz tabiatın kıştan kurtuluşunun, bolluk ve bereketin simgesidir. Yaşam döngüsünün başlangıcıdır” dedi.
BEÜ Ereğli Eğitim Fakültesi’nde baharın gelişi ve 21 Mart Nevruz Bayramı dolayısıyla Fakültenin Konferans Salonunda “Nevruz Kültürü” başlıklı konferans düzenlendi. Konferansı Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Ereğli Emniyet Müdürü Ferdi Kuyu,  Ereğli Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Soner Yavuz, Hayırsever Zuhal Yılmaz, öğretim üyeleri, öğretim görevlileri ve öğrenciler izledi.
Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Şaban Çelikoğlu, insanların gittikleri yerlerde kültürel etkileşimde bulunduğunu, güçlü kültürlerin nereye giderse gitsin varlığını sürdürdüğünü belirterek, “Türk kültüründe de böyle olmuştur, Orta Asya’dan gelen halkımız, kültürünü hangi kültürle etkileşime girerse girsin, varlığını sürdürmüştür” dedi.
ÇORUMLUOĞLU:
“GELENEĞİMİZİ DAHA İYİ ÖĞRENME FIRSATI BULDUK

Karadeniz Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, konferansın ardından Doç. Dr. Çelikoğlu’na günün anısına bir teşekkür plaketi verdi. Çorumluoğlu, “yakın idarecilik hayatımda Nevruz’u hep ateşin üstünden atlayarak kutladık. Bugün geleneğimizi daha iyi öğrenme ve ne yaptığımızı daha iyi öğrenmemizi sayın hocamız sağladı. Bazı şeyleri kulaktan dolma bilgilerle yapıyoruz. Benim için çok güzel bir gün oldu. Siz çok şanslısınız, kültürümüzü genç yaşta öğrenme fırsatınız oldu. Açıklayıcı bilgilerinden dolayı hocamıza teşekkür ediyor, tüm dünyanın Nevruz bayramını kutluyorum” dedi.
ATEŞ YAKILDI
Konferansın sonundan Fakültenin bahçesine inen Çorumluoğlu ve protokol, hep birlikte burada hazırlanan Nevruz Ateşini yaktı.  Kaymakam Çorumluoğlu, Emniyet Müdürü Kuyu, Dekan Yavuz, protokol üyeleri ve öğrenciler Nevruz ateşinin üstünden atladı.
Kutlamalar çerçevesinde konuklara etli pilav ve ayrandan oluşan ikramlarda bulunuldu. Çeşitli Türki ülkelerin bayraklarının da taşındığı kutlamalar çerçevesinde öğrenciler müzik eşliğinde eğlenme fırsatı buldu.

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
hayran1
gülücük0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın