Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

“BU ÇOCUKLARIMIZIN VARLIKLARINI KABUL EDELİM”

“BU ÇOCUKLARIMIZIN VARLIKLARINI KABUL EDELİM”

www.ereglifm.com.tr -BÖLGENİN NABZI-


Karadeniz Ereğli’de Öğretmen Ahmet Hasan Eroğlu, “downlu çocuk dediğimizde benim aklıma ilk gelen tebessüm eden, mutlu çocuk oluyor. Keşke toplumumuzdaki her insan onlar kadar mutlu olabilse” dedi.
Alınan bilgiye göre, ‘21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü’ dolayısıyla İlkadımlar Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nce etkinlik düzenlendi. Merkezin kurucusu Ahmet Hasan Eroğlu, Ereylin Alışveriş Merkezi’nde ki etkinlikte kutlama pastası kesilmesinin andından gazetecilere yaptığı konuşmada, amaçlarının down sendromlu özel bireyleri toplumla iç içe tutabilmek olduğunu söyledi. Toplumda ‘bilinç’ oluşmasını arzu ettiğini ifade eden Eroğlu, şöyle dedi:
“Downlu çocuk dediğimizde benim aklıma ilk gelen tebessüm eden, mutlu çocuk oluyor. Keşke toplumumuzdaki her insan onlar kadar mutlu olabilse. Ama toplumdan beklentimiz bu özel çocuklarımızın dışlanmaması. Onları toplumla iç içe olmaları için herkese sosyal sorumluluk anlamında görevler düşmektedir, onlara sahip çıkılmalıdır. Bu çocuklarımızın varlıklarını kabul edelim ve bunlara ne şekilde yardımcı olacağımız konusunda bir sorumluluk algısı içinde olalım. Amacımız bu. Burada velilerimiz ile birlikte yiyeceklerimizi yedik, çocuklarımız üst katta eğlenecekler.”
Karadeniz Ereğli Özel Eğitim ve Rehberliğe Muhtaç Çocukları Koruma Derneği Başkanı Nagihan Müftüoğlu ise etkinlikte emeği geçenlere teşekkür ederken oğlu aynı zamanda DSP Ereğli Belediye Bakan Adayı Burak Müftüoğlu da, “özel arkadaşlarımızın bizden daha değerli olduğunu inanıyorum çünkü onların + 1’i var” dedi.
Akşam saatlerine kadar süren etkinliğin devamında Kdz. Ereğli Fen Lisesi öğrencileri, yaşları 3 ila 32 arasında değişen down sendromlu öğrenciler ile birlikte eğlence katında çeşitli oyunlar oynayarak, keyifli vakit geçirmelerini sağladılar.

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük1
hayran1
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın