Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Mezarlıklar, bakımdan geçiriliyor

Mezarlıklar, bakımdan geçiriliyor

www.ereglifm.com.tr -BÖLGENİN NABZI-


Karadeniz Ereğli’ye bağlı Gülüç beldesinde, mezarlık genişletme ve bakım çalışması yürütüldüğü bildirildi. 
Belediye Basın Bürosu’ndan yapılan yazılı açıklamaya göre; belde belediyesince Örencik Mahallesi’nde ki mezarlıkta vatandaşların ziyaretlerini ve defin işlemlerini kolaylıkla gerçekleştirmeleri için çevre düzenleme ve genişletme çalışması başlatıldı. 
Daha önce bakımsız ve korunaksız durumda bulunan mezarlıkta ilk olarak çevre güvenliği çalışması yapıldı. Çevresi dekoratif duvarla korunaklı hale getirildi.
Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, ölüsüne saygısı olmayanın dirisine de saygısı olmaz’ anlayışından yola çıktıklarını söyledi. Bu kapsamda  mezarlıkları daha düzenli ve korunaklı hale getirmeyi amaçladıklarını anlatan Demirtaş, şunları kaydetti:
“Devam eden çalışmalar kapsamında mezarlığa giriş kapısı yapılacak. Giriş ve çıkış işlemlerinin daha sağlıklı yapılabilmesi için demir sürgülü kapı yapılırken, mezarlık içerisindeki yürüyüş yolları da tamamlanmış olacak. Mezarlık içerisine yerleştirilen merkezi hoparlör sistemi sayesinde mezarlıkta Kur'an-ı Kerim okutulabilecek. Sistemle Cuma günleri, kandillerde ve bayramlarda mezarlıklarda Kur'an-ı Kerim okutulacak. Diğer yandan mevcut ağaçlar bakıma alınırken yeni fidan ekimi ve çevre düzenleme, kırılan zarar gören mezarlarda bakım onarım çalışmaları ve genişletme çalışmaları sürdürülüyor. Mezarlığın beldenin en kutsal yerlerimizden birisi. Belediye olarak mezarlığımızı daha modern bir hale getirmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Hayatta olan vatandaşlarımız kadar, ölülerimize de değer veriyoruz. Biz ‘ölüsüne saygısı olmayanın, dirisine de saygısı olmaz’ diyen bir nesilden geliyoruz. Vatandaşlarımız artık mezarlıkları temiz ve huzur veren haliyle ziyaret edecekler.”

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
hayran1
gülücük0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın