Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

MERKEZ, FAALİYETTE GEÇTİ

MERKEZ, FAALİYETTE GEÇTİ

Karadeniz Ereğli Belediyesi’nce Belen Sanayi Sitesi girişindeki 1500 metrekarelik alana kurulan 1. Sınıf Atık Getirme Merkezi’nin faaliyete geçtiği bildirildi.


Ereğli Belediyesi Basın Bürosu’ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, MİARGEM tarafından düzenlenen ve 176 ayrı projenin yarıştığı Etkin Belediye Proje Yarışması’nda "Elektrikli ve Elektronik Atıkların Geri Dönüşümü, Geleceğimizi Çöpe Atmayalım" Projesi ile ’Altyapı ve Çevre’ kategorisinde birincilik ödülü alan Kdz. Ereğli Belediyesi’nin Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesinde bir süre önce kuruluş çalışmalarını tamamlandı.
Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, merkezdef atık piller, bitkisel atık yağlar, atık elektrikli ve elektronik eşyalar, ömrünü tamamlamış lastikler, ambalaj atıkları, hacimli atıklar, flüoresan lambalar ve diğer civa içeren atıklar, atık ilaçlar ve evlerden kaynaklanan tehlikeli atıkların toplanarak geri dönüşüm faaliyetleri kapsamında yeniden değerlendirilerek değişik sektörlerde ham madde olarak kullanılacağını belirten Uysal, şunları kaydetti:
“Atıkların kaynağından ayrı toplanması ve Atık Getirme Merkezi’ne getirilmesi büyük önem taşıyor. Vatandaşlarımız söz konusu atıkları tesisimize ulaştırabilir ya da, ’ALO ATIK (0372) 33 15 53’ numaralı hattımıza ulaşarak atıkların ilgili müdürlük tarafından alınmasını sağlayabilir.”

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük1
hayran1
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın