Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

KORKUTAN PAZAR!!!

KORKUTAN PAZAR!!!

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde ormanlık alanda başlayan yangına havadan ve karadan müdahale edildi. Vatandaşlarında söndürme çalışmaları sırasında ekiplere destek verdiği yangında söndürme çalışması yürütülüyor.


(Görüntüler: Raif Gülmez)

 

Alınan bilgisine göre, ilçenin Yaralıyörük ve Bölücek mahallelerinden görünebilen “Vericiler” diye adlandırılan mevkide, öğle saatlerinde dumanlar yükseldi. Köylülerin haber vermesi ile birlikte Ereğli Belediyesi İtfaiye ve Orman İşletme Müdürlüğü’ne bağlı çok sayıda ekip olay yerine sevk edildi.
Zorlu arazi koşulları ve yangın noktasına ulaşımı sağlayacak araç yolunun bulunmayışı, ekipleri zorladı. Rüzgarın etkisi ile ilerleyen alevlere havadan da müdahalede bulunuldu. Helikopterden bırakılan tonlarca su, yangının ilerlemesini önledi.
Köylüler ise ekiplere yardımcı oldu. Seferber hali yaşanan olayda, alevler saatler sonra kontrol altına alınabildi.  Elektrik direğinde bulunan kabloların tutuşmasından çıktığı öne sürülen yangında, yaklaşık bir dönünüm ağaçlık alan kül oldu. Haber yayına hazırlandığı sırada soğutma işlemi sürüyordu.

 


 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
üzgün8
şaşkın1
gülücük0
hayran0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın