Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Köprü Faciasının 7'inci yılı

Köprü Faciasının 7'inci yılı

www.ereglifm.com.tr -BÖLGENİN NABZI-


Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde, 6 Nisan 2012 tarihinde köprünün çökmesi sonucu Filyos Çayı'na düşerek ölen 15 kişi için facianın 7'inci yıldönümünde çaya karanfil atıldı, dua edildi. 
Edinilen bilgiye göre, ilçe girişindeki 252 metrelik Çaycuma Köprüsü'nün 48 metrelik bölümünün çökmesiyle içinde 11 kişi bulunan minibüs ve köprü üzerinde yürüyen 4 kişi alttaki Filyos Çayı'na düşerek hayatını kaybetti. 
Facianın 7'inci yıl dönümünde Çaycuma Köprüsü girişinde anma töreni düzenlendi. Törene, Çaycuma Kaymakamı Serkan Keçeli, Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Jandarma Komutanı Binbaşı Selçuk Özen, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Baş, CHP İlçe Başkanı Şeref Köktürk, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, daire müdürleri, hayatını kaybedenlerin yakınları ve vatandaşlar katıldı. 
Faciada ölenler için Kuran-ı Kerim ve ilahiler okunduktan sonra dua edildi. Bu sırada ölenlerin yakınlarından bazıları gözyaşlarını tutamadı. Ardından protokol üyeleri ve yakınlarını kaybedenler, Filyos Çayı'na ölenlerin anısına karanfil attı. 
Düzenlenen program ile ilgili açıklamalarda bulunan Çaycuma Kaymakamı Serkan Keçeli, “Bu tür acıların bir daha yaşanmamasını dileyerek “Bugün burada hayatını kaybeden vatandaşlarımıza fatiha gönderebilmek için bir etkinlik düzenlendi. Üzücü bir hadise üzerinden tam 7 yıl geçmiş Allah mekanlarını cennet etsin. Geride kalanlara Allah sabırlar versin. Allah bu tür acıları bizlere bir daha yaşatmasın” şeklinde konuştu. 
Ardından konuşan Çaycuma Belediye Bülent Kantarcı ise “7 yıl münasebetiyle burada bir anma toplantısı düzenlendik. Ölenlerin ruhuna dualar okuduk. 2014 yılında göreve geldiğimizden bu tarafa bu anma törenini aksatmadan yerine getirdik. Bu tür olayların bir daha yaşanmaması ve tedbirlerin alınması önemli Allah bizi bu tür felaketlerden korusun” şeklinde konuştu. 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
üzgün1
gülücük0
hayran0
şaşkın0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın