Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Kazma ne zaman vurulacak?

Kazma ne zaman vurulacak?

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Kent Meydanı projesi kapsamındaki ilk yıkımın, Kasım ayında başlayacağını bildirdi.


Uysal, ilçe Kaymakamlığı’na tahsis edilen pazaryerindeki belediyeye ait hizmet binasında süren tadilat çalışmalarını inceledi. Saha gezisinde Uysal’a yardımcıları, bazı Belediye Meclisi üyeleri ve daire müdürleri eşlik etti. Binada yaptığı incelemenin ardından Kaymakamlık için belirlenen makam odasında gazetecilere konuşan Uysal, binadaki çalışmalarda gerekli altyapının belediye tarafından sağlandığını söyledi. Binada asansör işinin kaldığını anlatan Uysal, şöyle dedi:
“Tam tarihi belli değil”
“Terminal işletmecilerimiz bu hafta sonu çıkacaklar. Bütün altyapısını, yerleşim alanlarını bitirdik. Kaymakamlık binası olarak geçici olarak hazırlığı bitti. Önümüzdeki günlerde Kaymakamlık bu alana taşınması için gerekli hazırlığımızı yaptık. Bu binayı bitirdik, bir tek asansör kaldı, projesi de tamamlandı. Asansörü ile birlikte bu bina hazır olmuş olacak.
Tam tarihi belli değil. Önemli olan asansör ihalesidir. İhaleye çıkacağımız tarihi söyleyeceğiz. Bunun adımı da atılınca Kaymakamlık kısmi kısmi taşınmaya başlanacak.
Bu ayın sonuna doğru terminal binalarımızın oradan başlamak üzere kent meydanının alanını hazırlamaya, yıkmaya başlayacağız. Emniyet binamızın yanındaki alanda Çilek Halk Otobüsleri Kooperatifi var. Onlara yeni bir toplanma alanı yaptık. Orada arkadaşlarımız hazırlıklar yapacaklar.”
Millet Parkı oluşturulacak
Uysal, bu incelemelerin ardından Pazar Taksi’nin bulunduğu alana da geçti. Vatandaşlarla sohbet eden Uysal, yol genişletme ve yeşillendirme çalışmalarına ilişkin kurmaylarından bilgiler aldı.
Söz konusu alanın Karadeniz Ereğli Müdafaayı Hukuk Cemiyeti kurucusu Nimet Hoca’nın halkı mücadeleye çağırmak için bildiri okuduğu alan olduğunu hatırlatan Uysal, burada toplanan halkı işgale karşı direnişe çağırdığı, bu nedenle de buradaki düzenlemeden sonra buraya Millet Parkı adı verilerek Nimet Hocanın büstünün dikileceğini ifade etti.
685 yıllık çınar!
Alandaki bulunan tarihi öneme sahip iki çınar ağacından 685 yaşında olanı gazetecilere gösteren Uysal, ağacın hasar görmesinden dolayı üzüntüsünü dile getirdi. Bunanla ilgili de çalışma yürüteceklerini aktaran Uysal, ’atalarımız dikmiş, biz sahip çıkamamış. Ama merak etmeyin bundan sonra sahip çıkacağız” dedi.
Saha ziyareti, davet edilen gazeteciler ile çay içilmesi ile son buldu.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
şaşkın2
kızgın1
gülücük0
hayran0
üzgün0
Atakan Arın Akbaba

21 Kasım 2017 - 08:34

Pencereden bakmiyor yollara çıkmiyorsun .seni gormem imkansiz imkansız rüyalarım olmasa.

Hüseyin Göker

21 Kasım 2017 - 08:33

PARK SORUNU NASIL OLACAK KAYMAKAMLIĞIN

Yorum Yazın