Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Kapılarının önünde, gelecek haberi bekliyorlar!

Kapılarının önünde, gelecek haberi bekliyorlar!

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde dün gece saatlerde meydana gelen heyelandan etkilenen binalarda inceleme başlandı. İlk etapta 2 ailenin evinin boşaltılmasına karar verilirken, diğer ev sahipleri ise kendilerine verilecek haberi kapılarının önünde bekledi/bekliyor.


Edinilen bilgiye göre, dün gece meydana gelen heyelanda Sarı korkmaz Mahallesi Suphi Konak Caddesi Numara 66’da 4 katlı binada yaşayan 4 aile evinden tedbir amaçlı çıkarılmıştı. Sabahın erken saatlerinde olay yerine gelen ekiplerin, ilk incelemede 2 dairenin boşaltılmasına karar verdiği öğrenildi. Diğer daireler için ise geniş kapsamlı inceleme yapılacağı ifade edildi.
Evleri hakkında haber bekleyen vatandaşlar ise kendilerine yardım elinin uzatılmasını istediler. Evlerinin kapısının önünde çaresiz bekleyenlerden Gülhan Akcan, gazetecilere konuşmasında, evden çıktıkları gibi kaldıklarını kaydetti. Alcan, olay anını anlattığı sözlerinde ise, “kızlarım isten geldikten 10 dakika sonra bir kütleme oldu. Deprem oldu zannettik. Kapının önü yıkılmış Çatı yıkılmış. İtfaiyeyi aradık. Evde yaşlı annem vardı. Onu çıkarttık. Dışarıda kaldık. Sağ olsunlar komşularımız yardımcı olmaya çalıştılar. Ama yapacak bir şey yok. Toprak hala kayıyor. Çok mağdur durumdayım. Kapım açılmıyor. İçeriye giremiyoruz. Terliklerimle kaldım. Zor durumdayım. Dışarıdayız. Allah’tan gelen bir şey. Yardım bekliyorum” dedi.
Ekiplerin heyelandan dolayı temizlik işlemlerine de başladığı alanda geniş çaplı inceleme sonrasında diğer daireler hakkında kesin karar verileceği öğrenildi.

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
üzgün2
gülücük0
hayran0
şaşkın0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın