Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

ALAPLI’DA CAMİ ÇIKIŞINDA İKRAM VARDI

ALAPLI’DA CAMİ ÇIKIŞINDA İKRAM VARDI

“15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” dolayısıyla Alaplı Belediyesi Mevlid-i Şerif okuttu, cami çıkışında ise yüzlerce kişiye yemek ikramında bulundu. Ereğli Belediyesi ise şehitler için Kuran okuttu.


Zonguldak ilinin Ereğli ve Alaplı ilçeleri ile Gülüç beldesinde, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri yapıldı.
Ereğli protokolü mezarlıklardaki şehitlikleri ziyaret etti, kabirlere karanfil bıraktılar. Andınsa şehitler için Kur’an-ı Kerim okutularak dualar ettiler.
ALAPLI’DA, ŞEHİTLER ANISINA İMRAMLAR
Alaplı’da ise belediye tarafından Merkez Camisi’nde Mevlid-i Şerif okutuldu, yaklaşık bin kişiye etli pilav ikramında bulunuldu. Belediye Başkanı Nuri Tekin, 15 Temmuz 2016’da yaşanan hain darbe girişiminin üçüncü yıldönümünde, demokrasi dışı bu girişimi bir kez daha nefretle kınadığını belirterek, “Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Atatürk’ün de ifade ettiği gibi, ‘Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir.’ Demokrasi ve Cumhuriyet vazgeçilemez unsurumuzdur. Bu vesileyle 15 Temmuz’da hayatını kaybeden şehitlerimizi ve tüm şehitlerimizi bir kez daha rahmetle, tüm gazilerimizi de minnetle anıyorum” diye konuştu.
GÜLÜÇ'TE KUR'AN OKUTULDU
Gülüç belediyesince de, 15 Temmuz dolayısıyla camide Kur’an-ı Kerim okutuldu. Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, sosyal paylaşım sitesinde yayınladığı mesajında, “vatanı uğruna canını hiçe sayan Kahraman Şehitlerimize Allah’tan rahmet, hayatta olan Gazilerimize ise sağlıklı günler dileriz” dedi.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın