Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

İŞTE, MUSLUĞUNDAN ‘MEMBA AKAN’ O MAHALLELER

İŞTE, MUSLUĞUNDAN ‘MEMBA AKAN’ O MAHALLELER

Devlet Su İşleri (DSİ) tarafından yapımı tamamlanan ve Kdz. Ereğli Belediyesi’nin 42 Milyon lira tutarındaki proje maliyetini karşılayacağı “İçme Suyu Arıtma Tesisi” devreye alındı. ​Açıklama yapan Uysal; ‘Kepez, Belen, Belen Yenimahalle, Uzunçayır ve Ömerli mahallelerimize suyu verdik. Kısa sürede tüm şehrimize vereceğiz. Kdz. Ereğli’mize hayırlı uğurlu olsun” dedi.


Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, memba kalitesinde arıtılmış içme suyunun şehre verilmeye başlandığını bildirdi.
Yazılı açıklama yapan Uysal, suyun verilmeye başlandığı Kepez Mahallesi’nde bir aile konuk oldu, musluktan akan suyu içti. Uysal burada yaptığı konuşmada, şunları söyledi:
“Bu projeye ilçemizin hayatı, yaşamı ve geleceği olarak bakıyoruz. Şuanda Kdz. Ereğli’nin geleceği için tarihi bir dönemi yaşıyoruz. Süleymanbeyler’deki tesislerde 17 ayrı işlemden geçen memba niteliğindeki suyumuz Kepez, Belen, Belen Yenimahalle, Uzunçayır ve Ömerli mahallelerinde musluklardan akmaya başladı. Kısa sürede tüm şehrimize vereceğiz. Ereğli’mize hayırlı uğurlu olsun.
Tesisin ilçemize kazandırılmasında emeği geçen başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’a, Orman ve Su İşleri Bakanımız Sayın Veysel Eroğlu’na,  DSİ Genel Müdürleri ve Bölge Müdürlerime, bölge milletvekillerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”
Öte yandan, yapılan yatırım ile faaliyete geçen İçme Suyu Arıtma tesisi, 50 yıl ve 350 bin nüfus planlanarak hayata sokuldu.

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük3
hayran1
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın