Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

GRİPTEN KORUNMANIN EN ÖNEMLİ YOLU

GRİPTEN KORUNMANIN EN ÖNEMLİ YOLU

Kış aylarının en önemli hastalıklarından olan ve insanları olumsuz yönde etkileyen ten korunmak için kişisel hijyen alışkanlıklarına dikkat edilmesi gerekiyor.

Kış aylarının en önemli hastalıklarından olan ten korunmak için kişisel hijyen alışkanlıklarına dikkat edilmesi gerektiği bildirildi.

Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Halk Sağlığı Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Murat Topbaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Gribin toplu yaşam alanlarında solunum yoluyla bulaşan bir hastalık olduğunu söyledi.

"Virüs öksürmeyle veya öksürürken elimizi ağzımıza götürüp sonrasında biriyle tokalaştığımızda da bulaşabilir. Yine yüzeylere dokunup başka birileri bu alanlara dokunduğu zaman da virüs bulaşmakta. Bu nedenle iki şey çok önemli. Bunlardan birisi hasta kişilerin ya evlerinde olmaları ya da dışarı çıkarken maske takmaları ve yüzeylere dokunduktan sonra mutlaka ellerini yıkamaları gerekli. Bu her iki yöntem de korunma bakımından çok büyük önem arz etmekte.’’

Topbaş, herkesin kişisel temizliği ile yapabildiği ölçüde çevre temizliğini gerçekleştirmesi durumunda birçok hastalığın önlenebileceğini de belirterek, özellikle soğuk algınlığı, grip ve olan kişilerin kalabalık ortama girmemesinin hastalığın bulaşmasını önleyeceğini ifade etti.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın