Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

İşte duyarlı Ereğli halkı

İşte duyarlı Ereğli halkı

EREĞLİ

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde birleşen köy halkının, yol yapım çalışmasına katıldıkları bildirildi.
Edinilen bilgiye göre, resmi adı Süleymanbeyler daha çok bilinen ismi ile Subaşı köyünde, imece usulü dayanışmasının örneği yaşandı.  
Köy Muhtarı Eyüp Marankoz, gazetecilere açıklamasında, Kaymakamlık vasıtasıyla İl Özel İdare’den temin edilen 1500 metrekare kilit parke ile belediyenin sağladığı imkanlarla kadın, erkek ve gençlerin katılımıyla yollarına parke taşı döşediklerini söyledi.
Marankoz, köydeki Sağlık Ocağı, Süleyman Demirel İlk Okulu, Ortaokulu, İmam Hatip Ortaokulu ile Hacullu Mahallesi bağlantı yolunun yapımı için Kaymakamlık ile Belediyeden destek istediğini belirterek, şöyle dedi:

MUHTAR, DEVLETE TEŞEKKÜR ETTİ
“Sayın Kaymakamımız Nazım Madenoğlu ile Sayın Belediye Başkanımız Hüseyin Uysal köyümüze çok önem veriyorlar. Yapılması gereken yardımları esirgemiyorlar.
İnşallah daha güzel şeyler olacağına inanıyorum. Sayın Kaymakamımız aynı zamanda diğer köylere ve muhtarlarına da çok önem veriyor. Kendilerine halkım adına çok teşekkür ediyorum. Burada kalan birkaç sokağımızı da parke döşedikten sonra inşallah rahatlayacağız.”
Muhtar Marankoz, Kaymakam Madenoğlu ile Belediye Başkanı Uysal’ın, ayın zamanda köy okulunda ihtiyaç duyulan çevre düzenlemesine de katkı vereceklerini sözlerine ekledi.

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo