Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

BELEDİYEYE ÖDÜL

BELEDİYEYE ÖDÜL

EREĞLİ

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediyesinin, Mahalli İdareler Araştırma ve Geliştirme Merkezi (MİARGEM) tarafından düzenlenen “Etkin Belediye Proje Yarışması”nda, ’Altyapı ve Çevre ’kategorisinde birincilik ödülü aldığı bildirildi.
Ereğli Belediyesi Basın Bürosu’ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, Ereğli Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’nün ’Elektrikli ve elektronik atıkların geri dönüşümü, geleceğimizi çöpe atmayalım projesi ödül getirdi. Proje, MİARGEM tarafından düzenlenen, “Etkin Belediye Proje Yarışması”nda birincilik ödülüne layık görüldü.
Ankara Green Park Otel’de düzenlenen törende ödülü, belediye adına Temizlik İşleri Müdürü Namık Şahin aldı.

UYSAL KUTLADI
Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, konuya ilişkin açıklamasında, altyapı ve çevreye öne verdiklerini söyledi. 2015 yılından bu yana elektrikli ve elektronik atıkları ayrı ayrı toplamaya başladığını hatırlatan Uysal, “proje kapsamında e-atık getirme merkezi ile atık toplama noktaları oluşturduk. Vatandaşların adreslerinden e-atıklarını almak için atık toplama aracı hizmete girdi. Okullarda eğitimler vererek ve e-atık toplama yarışmaları düzenleyerek proje üzerinde kısa sürede önemli çalışmalara imza attık. Bu ödül bizler için önemli emeği geçen personelimizi kutluyorum” dedi.
Bu arada Ereğli Belediyesi e-atık dahil 14 çeşit atığın biriktirileceği Batı Karadeniz de bir ilk olacak olan atık getirme merkezinin kurulması çalışmalarını da sürdürüyor.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo