Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

İŞ DÜNYASI DİDİM’DE TOPLANDI

İŞ DÜNYASI DİDİM’DE TOPLANDI

İŞ DÜNYASI DİDİM’DE TOPLANDI


Türk Metal Sendikası Karadeniz Ereğli Şube Başkanı Metin Ercan, Aydın’ın Didim İlçesindeki Büyük Anadolu Didim Otel’de gerçekleştirilen “3. Avrupa-Akdeniz Metal Sanayi Sendikaları Daimi Konferansı”nın, sendikal ve iş dünyası açısından son derece verimli geçtiğini söyledi.
Ercan, kendisinin de yer aldığı toplantıya, yurt dışından ve Türkiye’den 100’ün üzerinde işyeri ve sendika temsilcileri ile yaklaşık 400 kişinin katıldığını söyledi.
Türk Metal ile İtalyan Metal Sendikası FIM-CISL ve İtalyan Sendikaları Geliştirme Derneği Sindnova’nın birlikte düzenlenen toplantının, Türk Metal Genel Başkanı Pevrul Kavlak’ın açılış konuşmasıyla başladığını hatırlatan Ercan, şunları kaydetti:
“3 gün süren konferansta; Ekonomik Kalkınma ve Sürdürebilirlik, Sürdürebilirlik Kavramının Ekonomik, Sosyal ve Çevresel Etkileri ve Sendikal Görüşler, Türk Metal Genel Başkan Yardımcımız Yusuf ziya Odabaş’ın oturum başkanlığını yaptığı İmalat Sanayii, Çevre ve Sürdürebilirlik, Sürdürebilirlik, Çevre ve Sendikaların Karşılaştığı Somut Vakalar, Yeşil Ekonomi, Çevre ve Üretim Politikaları, Sürdürülebilir Kalkınmaya İlişkin Şirket Politikaları ve Uluslar arası Sendikal Hareket ve Sürdürebilirlik konularının işlendiği 7 panel yapıldı.
Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları’ndan temsilcilerin de yer aldığı konferansta, sanayi ve büyük işletmelerde 4.0’de ekonominin yeri ve öneminin de tartışıldı. Katılımcılar açısından son derece olumlu geçen konferansın dördüncüsünün ise 2020’de İtalya’da yapılması önerildi.
IndustriALL Küresel Genel Sekreter Yardımcısı Sayın Kemal Özkan ve İzmir Büyük Şehir Belediye Başkanı Sayın Tunç Soyer'in de yer aldığı konferansın Genel Başkanımızında belirttiği gibi ortak iradeye ve çabaya, önemli katkılar yapacağına inanıyor, toplantıda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”
3. Avrupa-Akdeniz Metal Sanayi Sendikaları Daimi Konferansı’na Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları’ndan (Erdemir) Endüstri İlişkiler Müdürü Kerem Çelebi ile Çevre Mühendisi İrel Gürsoy da katıldı.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük3
hayran1
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın