Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Genç iş insanı konuştu

Genç iş insanı konuştu

Ereğli Rotary Kulübü Başkanı Eray İlhan


Zonguldak’ın Ereğli İlçesinde, iklimlendirme zzmanı önceki dönem Karadeniz Ereğli Rotary Kulübü Başkanı Eray İlhan, gençlerin ticaret ve siyaset arenasında gerekli yeri almaları gerektiğini savundu.
İlhan, bölgede 91.7 frekansından yayın yapan Ereğli FM’de, “Fikri Kapan’la Burada konuşalım” canlı yayınına konuk oldu. Programda Gazeteci Kapan’ın sorularını yanıtlayan İlhan, uzmanlık alanı ‘İklimlendirme’ üzerinde, özellikle kombi ve klimaların kullanım ve bakımlarına yönelik detayları anlattı.
Geçen dönem (2018-2019) yürüttüğü Karadeniz Ereğli Rotary Dönem Başkanlığı süresindeki manevi kazanımlarını ve bu vesileyle kulübe ve topluma kazandırdıklarını da anlatan genç iş insanı İlhan, Kapan’ın, ‘siyaset ve sivil toplum dünyasında yer alıp almayacağı sorularına ise ‘açık’ ve ‘cesaretli’ yanıtlar verdi.
İlçedeki büyüklerin, gençlerin önünü açması, arka planda ise tecrübeleri ile gereken desteği vermeleri gerektiğini savunan Eray İlhan, özetle şunları söyledi:
“Zaman içerisinde bir araya geldiğimiz dostlarımız var. Fikirlerine güvendiğim, benim fikirlerimi dinlemekten hoşnut olan çok insan var. Ben yaşıtlarım yada biraz küçük veya büyük arkadaşlarıma, çoğalmamız gerektiğini söylüyorum. Bu tür toplantılarımızda Ereğli’ye neler yapılabiliri konuşuyoruz. Ben, dışarıdan birinin gelip burada iş yapması yerine, işi bizlerin yapmasından yanayım. Gençlerin bir araya gelmesinden rahatsız olan bir çok insan da var elbet. Büyüklerimiz bizim için çok değerliler. Onlar ilçede bir ‘danışman kurulu’ olmalılar, bizler de gidip danışmalıyız. Artık oralarda genç nesillerin olması gerekiyor. Çünkü artık dünya değişti. Ereğli’de 50-60 yıl önce, örneğin İrfan Erdem gibi isimlerin yaptığı yenilikler var. Bugün ise bunları yapabilecek birçok genç insan var. Bugün Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığında Sayın Arslan Keleş gibi genç isimler yer alıyor. Oldukça da başarılı bir yönetim gösteriyor. Bugün ilçemizde birikimli bir genç iş dünyası var. Genç arkadaşlarımızın da korkmadan mücadelenin içinde yer almalarını öneriyorum…”

ERAY İLHAN’IN KONUK OLDUĞU PROGRAMI, AŞAĞIDAKİ LİNKİ TIKLAYARAK DİNLEYEBİLİRSİNİZ

https://www.facebook.com/fikri.kapan/videos/2952792611402626/

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
hayran1
gülücük0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo