Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Güneş Lekeleri Nasıl Geçer?

Güneş Lekeleri Nasıl Geçer?

 

Bütün bir kışı yazın yapacağımız tatili düşünmekle geçiriyoruz pek çoğumuz. Plaj, kum, güneş ve tatil sonrasında acı manzarayla hepimiz başbaşa kalıyoruz ’Güneş Lekeleri’. Davetler,partiler,düğünler vs. çok severek aldığımız o elbiseyi nasıl giyeceğimizi düşünür dururuz kara kara. Sonuç olarak güneş lekeleri nasıl geçer sorusunun cevabını aradığınıza göre artık konumuza gelebiliriz.


Güneş lekeleri en sık rastlanan cilt problemlerinden biri. Güneş ışınlarından koruma özelliği bulunan kremlerin kullanılmaması ya da daha çabuk bronzlaşabilmek için düşük faktörlü kremlerin tercih edilmesi sonucunda ciltte kahverengi lekeler oluşmakta ve bu lekeler kalıcı olmaktadır. 
Güneş lekeleri nasıl geçer sorusuna mikrodermabrazyon, kimyasal peeling, lazerli leke tedavisi gibi profesyonel dermatolojik tedavi yöntemleri, kozmetik leke giderici kremler ve bazı bitkisel ve doğal yöntemler ile cevap verilebilir.


Güneş Lekeleri Tedavi Yöntemleri
Kimyasal Peeling

Kimyasal peeling ciltte oluşan kahverengi lekeleri ve güneş lekelerini geçirmek için son yıllarda kullanılan oldukça popüler bir uygulamadır. Kimyasal peeling sırasında lekelerin bulunduğu bölgeye kimyasal içerikli solüsyon sürülerek cildin en üst tabakası soyulmakta ve zaman içinde bu bölgede yeni deri oluşumu sağlanmaktadır. 


Lazerli Cilt Yenileme
Lazerli cilt yenileme cilt lekeleri üzerinde en hızlı sonuç veren yöntem ancak aynı zamanda en pahalısıdır. Bu işlem ise cilt bakım ve güzellik merkezinde yapılmaktadır. 


Kozmetik Kremler
Güneş lekeleri çok koyu ve büyük değilse özellikle güneş lekeleri ve kahverengi lekelerin görünümünü azaltmak için üretilmiş kozmetik kremleri deneyebilirsiniz. 
Aynı sorunu tekrar yaşamamak ve pahalı tedavi yöntemlerini kullanmak zorunda kalmamak için cildinizi güneş ışınlarından mümkün olduğunca korumalısınız.
Ve sizlere tavsiyemiz; Bu lekeler sadece plajda güneşlenirken oluşmuyor. Dışarı çıktığınızda sokakta yürürken yüzünüzde, burun ve alın bölgenizde, bacaklarınızda ve kollarınızda meydana gelebilir. İşte bu yüzden sokağa çıkarken yüksek koruma faktörlü güneş koruma kremi sürmeyi bir alışkanlık haline getirmelisiniz.

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük3
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo