Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Selülit İle Başa Çıkmanın Yolları!

Selülit İle Başa Çıkmanın Yolları!

Uzmanların dediğine göre iyi vücutlu bir mankende bile selülit oluşabilirmiş. Malumunuz yaz geldi yazın gelişiyle birlikte bütün kadınların da başbelası selülitte gündeme geliyor. Bir türlü kurtulamadık şu durumdan ama merak etmeyin selülitle başa çıkmanın yollar var.

Selülit oluşmasının ana nedeni yağın lifli cilt dokusunu iterek yüzey görünümünü değiştirmesidir. Bacaklardaki selülit nasıl gider sorusuna elbette kesin bir cevabımız yok ancak dengeli beslenme ve düzenli egzersiz ile bacaklardaki selülit görünümünü azaltabilirsiniz.

Selülit belasıyla uğraşmak istemiyorsanız henüz selülit sahibi değilken düzenli bir hayata geçiş yapmalı, beslenmenize dikkat edip cildiniz için gerekli vitamin ve mineralleri almalı, düzenli egzersizi hayatınızın bir parçası haline getirmelisiniz. Eğer iş işten geçtiyse tüm bunları yaparak selülitlerinizi azaltabilir ve daha fazla bölgenin etkilenmesini engelleyebilirsiniz.

Spor…Spor…Spor…

Hala spora başlamadıysanız şimdi tam zamanı. İşte o gün bugün… Düzenli olarak spor yapmak sadece selülitlerden kurtulmak için değil kalp ve damar sağlığını korumak, metabolizmayı hızlandırmak, fazla kaloriyi yakmak ve dolayısıyla kilo vermek içinde gerekli. Düzenli olarak spor yapıyorsanız bacaklarınızı şekillendirici, ağırlıklı özel egzersizleri kullanabilirsiniz.

Bu arada Kan dolaşımını hızlandırıcı bölgesel masaj uygulamaları işinize yarayabilir. Yalnız masajın ya da diğer spa tedavilerinin sadece geçici etkisi olur.

Ancak en iyi seçenek egzersiz yapmak, eğer gerekiyorsa kilo vermek ve meyve, sebze, lif bakımından zengin bir beslenme düzeni oluşturmaktır.

 

Öneriler

  • Yeterli miktarda su için.
  • Bacak bacak üstüne atmak düzgün bir dolaşımı engeller ve selüliti arttırabilir. Bu sebeple uzun süre bacak bacak üstüne atmadan önce bir kez daha düşünün.
  • Sebze ve meyve bakımından zengin bir beslenme düzeni oluşturmaya çalışın.
  • Kızartma yiyecekler, aşırı tuzlu besinler, şekerlemeler ve alkol gibi ürünlerden uzak durmaya çalışın. Bu tür ürünler daha fazla selülit oluşumuna neden olabilir.

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük3
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo