Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Gerçeği aratmadı

Gerçeği aratmadı

Karadeniz Ereğli Devlet Hastanesi, hazır...


Kandilli’de maden işçileri servislerinden iki otobüsün kafa kafaya çarpışması sonucunda meydana gelen trafik kazasında yaralanan 40 işçinin hastanelere sevki ve tedavileriyle planlanan tatbikat Karadeniz Ereğli Devlet Hastanesi arka bahçesinde yapıldı.


Karadeniz Ereğli Devlet Hastanesinde Afet Planı çerçevesinde uygulanan tatbikat heyecan yarattı.
Edinilen bilgiye göre, “temsili trafik kazasında” yaralanan maden işçileri 112 ambulanslarla hastanelere sevk edilirken, olay yerine gelen AFAD, UMKE ve itfaiye ekiplerin sevkini sağladı. Hastanenin acil servisinin önü ise ana baba gününe döndü.  Ambulansların sirenlerini çala çala peş peşe gelerek çıktıkları ACİL önünde kazayı duyup gelen hasta yakınları feryat figan içinde kalırken, bazı yakınları da haber alabilmek için hastanede görevlilere saldırdı.
Karadeniz Ereğli Devlet Hastanesi Başhekimi Vildan Türkeli, gazetecilere konuşmasında, Sağlık Bakanlığı bünyesinde her yıl rutin olarak yapılan tatbikatı yinelediklerini belirterek şöyle dedi:
“Tatbikatlardaki amacımız, AFAD, UMKE, 112 ve İtfaiye birimlerimizin olası bir kaza, deprem anında hastalarımıza ne kadar kısa sürede ulaşarak hastalara yardımcı olmalarını sağlamaktır.Tatbikatlarımızda gördük ki tüm ekiplerimiz olabildiğince kısa sürede olay yerine gelerek hastalarımıza yardımcı olarak Karadeniz Ereğli Devlet Hastanemiz olmak üzere çevre hastanelere sevkleri de sağlanmıştır.
Tatbikatı başarı ile tamamlayan personelimize, desteklerini bizden esirgemeyen AFAD, UMKE, 112 Ambulans Komuta merkezi birimlerine, itfaiye ve emniyet ekiplerine teşekkür ederim.”

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük1
şaşkın1
üzgün1
hayran0
kızgın0
Özcan x

03 Ekim 2019 - 09:34

Devlet hastanesinin neyi hazir ? Tatbikatsiz gerceklesse bu olay ordakilarin %50 si öldü. Allah rahmet eylesin

Yorum Yazın