Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Yaya Güvenliği nöbeti!!

Yaya Güvenliği nöbeti!!

Yaya geçitlerinde uygulama yaptılar


Karadeniz Ereğli ilçesinin Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, “Yaya Güvenliği” nöbeti tuttu.  Çorumluoğlu, sürücü ve yayalara ikazlarda bulundu.
Edinilen bilgiye göre Çorumluoğlu, İlçe Emniyet Müdürü Ferdi Kuyu ile birlikte Devrim Bulvarı’ndaki yaya geçitlerinde uygulama yaptı.
“Yaya Güvenliği” nöbeti ile ilgili brifing veren Müdür Ferdi Kuyu, uygulamanın ülke genelinde yapıldığını belirttiği sözlerinde, “bugün 20 bin yaya geçidinde, 200 bin polisin görev yaptığı ‘Yaya Güvenliği’ nöbeti uygulamamızı icra ediyoruz. İlçemizde de bu uygulama kapsamında 123 meslektaşımız görev yapmaktadır. Bu uygulamadaki amaç, yaya geçitlerinde önceliğin yayalarda olduğunu sürücülere bir kez daha hatırlatmaktır” diye konuştu.
Kaymakam Çorumluoğlu da uygulamanın şehir merkezleri ile köylerde eş zamanlı olarak yapıldığını belirterek, uygulamada görev yapan emniyet ve jandarma mensuplarına teşekkür etti.
Çorumluoğlu, “Ereğli’de, sürücülerin yaya geçitlerinde yayalara öncelik verdiğini memnuniyetle gözlemliyorum. Ancak sabahları işe yetişme telaşından olsa gerek, bazen sürücülerin yaya önceliğini ihlal ettiklerini de görüyorum. Sürücülerden daha duyarlı olmalarını bekliyoruz. Ben, İçişleri Bakanlığımıza, emniyet ve jandarma teşkilatlarımıza teşekkür ediyorum. Ortaya konulan uygulamalarla trafik kazalarında yüzde 30 oranında bir azalma oldu, inşallah bu oran giderek yükselir” dedi.
Kaymakam Çorumluoğlu’nun konuşmasının ardından yaya geçidinde uygulama yapıldı. Uygulama kapsamında İçişleri Bakanlığı tarafından bastırılan broşürler sürücülere verildi. Yya geçitlerinde yayalara öncelik verilmesi istendi. Bu esnada öğrenciler de “Yaya Güvenliğinin Nöbetçisiyiz” ve “Öncelik Yayanın” pankartları ile sürücülere mesaj vermeye çalıştılar.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
hayran1
gülücük0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın