Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

FORMEN İÇİN SON GÖREV

FORMEN İÇİN SON GÖREV

Karadeniz Ereğli’de iş kazası sonucu hayatını kaybeden Hasan Akbaş için tören düzenlendi.


Alınan bilgiye göre, ilçede kurulu Ereğli Demir ve Çelik Fabrikalarında (ERDEMİR) geçirdiği iş kazasında vücudunda ciddi derecede yanıklar oluşan ve sevk edildiği İzmit Derince Devlet Hastanesi yanık ünitesinde hayatını kaybeden formen Hasan Akbaş için cenaze töreni düzenlendi.
ERDEMİR tarafından düzenlenen tören saat 10.30'da, Göztepe'de bulunan ve ERDEMİR Hastanesi olarak bilinen ERDEMİR sağlık tesislerinde gerçekleştirildi.
Cenazeye Türk Metal Sendikası Şube Başkanı Metin Ercan, Erdemir Kurumsal İletişim Müdürlüğünden Cevat Bozkurt, Ereğli Kent Konseyi Başkanı Gökhan Günay, meclis üyeleri, merhum Hasan Akbaş'ın akrabaları, iş, mahalle arkadaşları ile birçok seveninin katıldı.
Merhum Akbaş için Kur’an okunurken, Ereğli Belediyesi Din İşleri ve Mezarlıklar Müdürü Metin Avcı tarafından ise helallik istendi. Törenin ardından merhum Hasan Akbaş'ın cenazesi Ereğli'ye bağlı Ova köyüne gönderildi.
Akbaş, öğle namazına müteakip kılınacak cenaze namazının ardından köy mezarlığında toprağa verilecek.

-OLAY-
1 Haziran’da Erdemir 2. Yüksek Fırın’daki (Zübeyde) çalışmalar sırasında yaşanan oksijen patlaması sonucu ikinci derece yanıkla ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan Vardiya Formeni Hasan Akbaş (46),  dara sonra Kocaeli’nin Derince ilçesindeki Araştırma Hastanesi Yanık Merkezi’ne sevk edilmişti. Burada bir süredir tedavi altında tutulan Akbaş’a, dün deri nakli operasyonu gerçekleştirildi. Ameliyat sonrası tekrar yoğun bakıma alınan talihsiz işçi, yaşama tutunamadı.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
üzgün35
gülücük3
hayran3
kızgın1
şaşkın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın