Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

EREĞLİ, YAZA HAZIRLANIYOR

EREĞLİ, YAZA HAZIRLANIYOR

www.ereglifm.com.tr -BÖLGENİN NABZI-


Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın talimatı ile şehrin farklı noktasında başlayan temizlik çalışmalarıyla birlikte Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü de, altyapıda bakım ve onarım çalışmaları başlattığı bildirildi.
Ereğli Belediyesi Basın Bürosu’ndan yapılan yazılı açıklamaya göre; Posbıyık’ın kurum içerisinde yaptığı idari değişikliklerden sonra bağlı müdürlükler şehrin dört bir noktasında temizlik, bakım ve onarım çalışmalarını sürdürüyor.
Başkan Posbıyık’ın talimatıyla dereler başta olmak üzere her noktada yapılan temizlik çalışmalarının yanında Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü de alt yapıda bakım ve onarım çalışmaları başlattı.
Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü, yaza hazırlıklı olmak için şehrin ana kanalizasyon kollektör hattı temizliğini yaptı. Müdürlük tarafından ayrıca ihtiyaç duyulan Korubaşı Mahallesi Ulugeçit sokakta ve Bağlık Mahallesi Sakindere sokakta kanalizasyon hattı çalışması gerçekleştirildi. Bağlık Mahallesi Suphi Konak caddesi Pençes dere boyu başta olmak üzere, yağmur suyu hattı ızgaralarının temizlik çalışmalarına başlandı.
DURAKLAR YIKANIYOR
Ayrıca ilçedeki otobüs durakları Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından yıkanarak dezenfekte edilmeye başlandı. Duraklar temizlendikten sonra, buralara ilan ve afiş asanlar tespit edilerek haklarında Kabahatler kanununa göre cezai işlem uygulanacak.
Temizlik çalışmaları kapsamında, Ruhi Cöbekoğlu üst geçidi de yıkanarak dezenfekte edildi.

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük2
hayran2
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın