Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Ereğli, Betül Demir’le Çoştu!.

Ereğli, Betül Demir’le Çoştu!.

- Uysal, Betül Demir’i, Osmanlı Çileği güzeli seçti


Başkan Uysal, Betül Demir’i, Osmanlı Çileği güzeli seçti

Karadeniz Ereğli Osmanlı Çileği Şenlikleri’nin ikinci gününde sahne alan Betül Demir’i ’Çilek Güzeli’ seçen Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, gençlere de okumalarını ve en az iki dil bilmelerini tavsiye ederek, 2023 ve 2071 hedeflerine ulaşmada gençlere çok iş düştüğünü ve onlara güvendiğini söyledi.

Harika olarak nitelendirdiği Betül Demir’in Osmanlı Çileği şenliklerine tat kattığını belirten Başkan Uysal “Bizler Ereğli’de en güzel Osmanlı Çileği pasta yarışması yaptık mı? Bilgi yarışması yaptık mı? Peki, yarında en güzel Osmanlı Çileği üreticisini seçecek miyiz? Biz neyi unuttuk? Bu gece bizim bir seçim yapmamız lazımdı ve yaptık. Bu senenin Osmanlı Çileği güzeli Betül Demir hanımdır’ dedi.

Güzel şehrimin güzel insanlarının hem fizikleri, hem gönülleri, hem de kalpleri güzeldir

Betül Demir’de kendilerini bu güzelliğe layık gördükleri için çok teşekkür ederek bu güzelliği bütün kızlarla paylaşacağını ve Osmanlı Çileği güzeli seçildiğini her yerde anlatacağını duyurdu.  Ereğlililere seslenen Başkan Uysal, “Güzel şehrimin güzel insanlarının hem fizikleri, hem gönülleri, hem de kalpleri güzeldir” dedi.

Antioksidan Osmanlı Çileği, sese de sağlığa da iyi gelir. Uzun yıllar sesi muhafaza eder

Osmanlı Çileği’ni yedikten sonra sese de iyi geldiğini öğrendiğini belirten Betül Demir, “Giderek gençleşeceğim, giderek güzelleşeceğim. Artık rakiplerim düşünsün” dedi. Başkan Uysal’ da Osmanlı Çileğinin sese de sağlığa da iyi geldiğini, antioksidan olduğunu ve uzun yıllar sesini muhafaza ettiğini söyledi. 

Sevgili gençler, güzel yarınlarımızı sizler inşa edeceksiniz ve biz sizlere güveniyoruz

Gençlere tavsiyelerde bulunan ve bir de söz isteyen Başkan Uysal, “Sevgili gençler. Sizlere ihtiyacımız var. Güzel yarınlarımızı sizler inşa edeceksiniz ve sizlere güveniyoruz. Bu yüzden eğitiminize devam edeceksiniz ve derslerinize çok iyi çalışacaksınız. Söz veriyor musunuz? En az iki tane yabancı dil öğrenecek misiniz? Nerede çalışırsanız çalışın, hangi işi yaparsanız yapın işinizin hakkını verecek misiniz? O zaman bizlerde muhasır medeniyetler ötesine sizlerle çıkacağız.” dedi. 

Demir: İlk defa gençlerin eğitimine önem veren bir belediye başkanı gördüm

Betül Demir’de birçok belediyenin konserine gittiğini bu kadar coşkulu ve kaliteli bir seyirci görmediğini belirtti. Demir birçok belediye başkanı tanıdığını hatırlatırken, ilk defa gençlerin eğitimine önem veren ve en az iki dil öğrenme tavsiyesinde bulunan bir belediye başkanı gördüğünü ve Başkan Uysal’ı tanıdığından dolayı çok mutlu olduğunu söyledi.

Başkan Uysal, Demir’e çeşitli hediyeler verirken, Ereğli halkı Demir’in birbirinden güzel şarkılarıyla coştu. Gece havai fişek gösterileri ile sona erdi.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük2
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın