Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

MASAL GİBİ KONSER !

MASAL GİBİ KONSER !

Karadeniz Ereğli Aşk-Efza Musıki Derneği’nden muhteşem TSM konseri


 Karadeniz Ereğli Aşk-Efza Musıki Derneği’nce, “Bir Kış Masalı” teması ile düzenlenen Türk Sanat Müziği konseri gerçekleştirildi.
Hüseyin Tatoğlu Kültür Merkezinde gerçekleştirilen etkinlikte, Arzu Tekin ile Yusuf Zobar’ın, sunumları kalabalık davetliden ilk alkışı aldı.
Şef Ersin Kaynar yönetiminde başlayan konserin ilk bölümü;  kanunda Hüseyin Keman, Klarnette Mehmet Keman, Kemanlarda Ferdi Keman ile Yusuf Akkaya, Ritim Sazlarda Özcan Tok, Gürol Akbaba ve Klavyede Ramazan Kuru’dan oluşan saz heyeti eşliğinde koronun seslendirdiği ‘Nihavent Makamında” eserlerle başladı.
Sırasıyla; Seyhan Başar’ın “Sen Kimseyi Sevemezsin”, Songül Okur’un “Gönül Nedir Bilene” isimli eserleri seslendirdiği konserde, Fikri Kapan’ın “Gökyüzünde Yalnız Gezen Yıldızlar” şarkısına salondaki davetliler de eşlik etti.
Mustafa Karadeniz’in “Mihrabım Diyerek”, Melek Çiller’in “ Sevil de Sevme”, ve Süreyya Şirin’in “Her Şeydi Benim İçin” solo eserleri ile devam eden ilk bölüm, koronun seslendirdiği “Rüyalar Gerçek Olsa” ve “Çal Kanunum” şarkıları ile tamamlandı. Bu arada Hüseyin Keman’ın, kanunu başının üzerine alarak çalması salonu coşturdu.
ÜNAL’IN ŞİİRİ DUYGULANDIRDI
Tekin ile Zobar’ın, Aşk-Efza Derneği Gönüllüsü Şeref Ünal’ın yazdığı, “Aşk-Efza” isimli şiirini okuduğu sırada, konser çalışmalarının sürdüğü dernek binasının sinevizyonda yansıtılması duygulu anlar yaşattı.
Saz heyetinin “Hicaz Peşrevi ile başlayan bu bölümde koronun seslendirdiği “Yıllar Ne Çabuk” geçti eseri geçildi.
Yine koronun seslendirdiği “Sazlar Çalınır” eserine, “Gazel” ile renk katan Pestilci Camisi imamı Nurcahit Candan, salondan büyük alkış aldı.
Koro eserleri ile süren konserde bu kez sahnede, Meryem Enaz “Ben Gamlı Hazan”, Müzik Öğretmeni Funda Çalap “Dilşad Olacak”, Matematik Öğretmeni Yüksel Ermiş, “Yalancı Yarım” isimli şarkıları ile davetliler huzuruna çıktılar.
Ermiş’in eserinin ardından; Şef Ersin Kaynar, saz heyeti eşliğinde kanun ile Büyük Sanatçı Merhum Neşet Ertaş anısına Göksel Bakır’ın bestesi “Garip” isimli hicaz saz semaisini sundu.
Solistleri alkışlarla uğurlayan davetliler ise devamında gelen kor şarkıları birlikte seslendirdiler.
Gecenin genç solisti Emre Sofuoğlu, “Kalbimde Gizli Bir Sevgili Arar” eseri salonda adeta alkış yağmuru oluştururken, “Ölüyorum kederimden” isimli eser ile Müzik Öğretmeni Miraciye Aktaş ise her konserde olduğu gibi davetlileri ayrı dünyalara götüren solo finalini gerçekleştirdi.
Koronun iki hareketli eseri seslendirmesiyle tamamlanan konserin sürprizi de yine İzmir Marşı olurken, koroya, davetliler ayakta alkışlarla eşlik ettiler. 
ÇİÇEÇEKLER ALKIŞLARLA…
Konserin ardından, Bülent Ecevit Üniversitesi Karadeniz Ereğli Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr.  Soner Yavuz, Şef Ersin Kaynar’a çiçeğini takdim etmek üzere çıktığı sahnede, son derece güzel bir konser gerçekleştirildiğini, bu vesileyle emeği geçenlere teşekkür ettiğini bildirdi.
Karadeniz Ereğli Aşk-Efza Musıki Derneği Başkanı Meryem Enaz da, sunumları ile verdikleri katkı dolayısıyla Ereğli FM DJ’leri Arzu Tekin ve Yusuf Zobar’a Teşekkür Plaketleri ile çiçeklerini takdim etti.
Bu arada, solistlerden Fikri Kapan’a ise torunu Duru Ayten Çiçek vererek sürpriz yaptı. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık da, geceye çiçek göndererek derneğin çalışmasını kutladı.
Karadeniz Ereğli Belediye Başkan Yardımcısı Haluk Okur, Erdemir Musıki ve Folklor Derneği Başkanı Ramazan Çil ve yönetimi, Gönül dostları Grubu Şefi Nevzat Göl ve ekibi ile kalabalık davetlinin yer aldığı etkinlik, hatıra fotoğrafları çekimi ile tamamlandı.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019

gülücük3
hayran2
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo