Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

“Eko turizm” dedi, Kandilli’yi işaret etti!!

“Eko turizm” dedi, Kandilli’yi işaret etti!!

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Kaymakamı Nazım Madenoğlu, ilçede “eko turizme” önem verdiklerini, ilerleyen günlerde hazırlanan projelerin hayata sokulacağını bildirdi.


Madenoğlu, Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) ortaklığı Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası’nda gerçekleştirilen ’Uygulamalı Yazma ve Yürütme Eğitimi’ projesi eğitiminde yaptığı konuşmada, son 3 yıldır BAKKA ile proje yürüttüklerini söyledi. Geçen yıl bir ’Eko Turizm’ ile ilgili eko turizmle ilgili proje hazırladıklarını, bunu ise ilerleyen günlerde canlandıracaklarını anlatan Madenoğlu, “burada TSO ve MÜSİAD’a da çok iş düşüyor. Bu Eko Turizme çok önem verilmesi gerektiğin daha önce de söyledim. Ama hayata geçirilme konusunda ilgili kişiler gerekli aktiviteyi gösteremediler. Biz de bunun üzerine önümüzdeki günlerde bir toplantı yapacağız” diye konuştu.

Kandilli… Varagel…
Ereğli’ye bağlı Kandilli beldesindeki Varagel’i de işaret eden Madenoğlu; şu ifadeleri kullandı:
“Burada bizim gerçekten Eko Turizm potansiyelimiz var. Bunu ortaya çıkaracağız, bunu yapmak zorundayız. Hatta son günlerde gündemde olan Kandilli’de Varagel var bu konuyla ilgili. 100 yılı aşkın bir geçmişi varmış; mesela bunu Eko Turizm alanında canlandırma hususunda Kandilli’de yaşayan vatandaşlarımızın gerçekten ciddi anlamda gayretleri var. Buna benzer şelalerimiz ve gezinti yerlerimiz de var. Bunlar görmemiz ve bunları ilçemize gelir getirecek uygulamalara konu olabilecek noktalara ulaştırmamız lazım.”

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019

gülücük3
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
Bülent AKÇAKESE

18 Ekim 2017 - 00:05

Zaten sizden şüphem yoktu Kandillimizin kanayan yarasına merhem olacağınızdan biz kandilliler emindik Takdirle karşılıyorum

hasan gormus

17 Ekim 2017 - 23:07

Sayin kaymakamim iysallah hayata gecer siz yaparsiniz

Ali Atar

17 Ekim 2017 - 15:08

Armutlucuma Eko turizm için Kayalıdere Şelaleleri de gözden geçirilmelidir.

Yorum Yazın

Canlı Radyo