Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Uygulamalı Proje Yazma ve Yürütme Eğitimi

Uygulamalı Proje Yazma ve Yürütme Eğitimi

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Kaymakamlığı ve kısada adı BAKKA olan Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı ortaklığı ile 2017 Teknik Destek Programı kapsamında ‘Uygulamalı Yazma ve Yürütme Eğitimi’ projesi eğitimlerinin ilk günü gerçekleştirildi.


Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu, Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası’nda (ETSO) 30 kişinin 5 gün süreyle eğitim alacağı eğitimlerin ilk gününde, saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı’nın söylenmesinin ardından yaptığı konuşmada,  kalkınma ajanslarının Türkiye’de 10 yıldır teşkilatlandığını, bulundukları yerlere ise matuf faaliyetler yürüttüklerini bildirdi. Ajansların, o yöredeki imkanları harekete geçirme, yöreler ve bölgelere arasındaki farklılıkları giderme, kamu kuruluşları, sivil toplum kuruluşları ve özel sektör arasındaki koordinasyonu sağlama gibi fonksiyonlar icra eden kuruluşlar olduğunu anlatan Madenoğlu, “biz, üç yıldır biz BAKKA ile proje yürütüyoruz ve para alıyoruz. Belki rakamlar fazla değil. 2015 yılında ’Etkili İletişim’ konulu yaptığımız bir projenin bedeli 6 bin liraydı. Geçen yılda bir proje yaptık o da ’Eko Turizm’ ile ilgiliydi. Bunu önümüzdeki günlerde canlandıracağız” diye konuştu.

İspanya ve Yunanistan’dan örnek verdi!! Arada uçur var!!!
Eğitimleri verecek olan, aynı zamanda Kadın ve Demokrasi Derneği Sığınmacı Kadınlar Sosyal-Ekonomik Araştırma Merkezi Genel Koordinatörü Fırat Polat (30) ise Türkiye’nin aldığı teşvik ve hibeler önemli olduğunu söyledi. Son 15 yıl içinde çok yol alındığını belirten Polat, şu sözlerle konuştu:
“Ama bu aldığımız teşvik ve hibelerinde bu süreçte önemli katkıları oldu. Daha fazlasını da yapmamız gerekiyor. Bu, ülke olarak birlikte başarabileceğimiz bir süreçtir. Size, bazı rakamlar vermek istiyorum. Biz, Avrupa Birliği’ne üye olmak için 1963 yılında yola başladık. Sene 2017 ve hala üye olamadık. Avrupa Birliği’nden bugüne kadar toplamda 11.5 milyar Euro hibe aldık. Aynı süreçte ise İspanya’nın aldığı hibe tutarı 120 milyar Euro, Yunanistan’sa 90 milyar Euro’dur.
Ajanslar da, Türkiye’ye son 5 yıl içinde 1.5 miyar Dolar katkı sağladı. Ve çarpan kat etkisi belli olmayan bir rakamdır. Yine aynı süreç izinde Devlet’in verdiği diğer teşvik ve hibe mekanizmasının toplam mali değeri ise 10 milyar Dolar’dır.
TÜİK, yaklaşık yarım saat sonra açıkladı; Türkiye’de hala genç işsizlik oranı yüzde 21,1 dir. Yani 16 yaşının üzerindeki 100 gençten 21 tanesi işsizdir.”   

-Katılım-
Eğitimin ilk gününe AK Parti Kdz.Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, TSO Başkan Yardımcısı Sertan Yalçın, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Erkan Bülbül, kurum ve daire amirleri ile eğitim için başvuran kurumların temsilcileri katıldı.  

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük8
şaşkın1
hayran0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın