Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Cepler açılıyor, duraklar oturtuluyor!

Cepler açılıyor, duraklar oturtuluyor!

Zonguldak’ı Ereğli ilçesinde farklı adreslerde süren çalışmaları yerlerinde incelediğini belirten ilçenin Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Kışla-Kepez yolu güzergahında 25 cep açma çalışmalarının devem ettiğini, 17 noktaya ise yolcu bekleme duraklarının monte edileceğini bildirdi.


Uysal, Ereğli Belediyesi Basın Bürosu aracılığı ile yapılan yazılı açıklamada, Kışla Mahallesi Potbaşı mevkisinde daha önce Eski Şantiye alanı olarak kullanılan 22 dönümlük alan üzerinde yapılan “Çocuk Oyun Dünyası”nın kısa süre içinde hizmete gireceğini söyledi.
Modern figürlü oyun grupları, yapay çim tepeleri, yüksek tırmanma oyun grubu, özel çocuklar için oyun grubunun yanı sıra büfeler, tuvaletler, oturma grupları ve 140 araçlık otoparkı bünyesinde barındıran Çocuk Oyun Dünyası’nın hizmete açılması için son rötuşların yapıldığını anlatan Uysal, “İlçemizin girişi daha modern bir görünüme kavuştu. Çocuk Oyun Dünyamız ilçemize çok yakışacak” dedi.
Cepler açılıyor, duraklar monte ediliyor
Uysal gün içinde ise Kışla- Kepez güzergahında yapımı süren yeni cep yerleri ve montaj çalışmaları başlayan yeni durak yerlerinde de incelemelerde bulunduğunu ifade ederek şöyle dedi:
“Belediye Başkan Yardımcıları Hüseyin Ağlar, Deniz Koca ve ilgili daire müdürlerinden bilgiler alan Uysal, söz konusu güzergah boyunca özellikle toplu taşıma araçlarının yolcu alıp, indirdiği noktalarda yaşanan sıkıntıların çözümü noktasında çalışmalar sürüyor.
Kışla’dan başlayarak Kepez tepesine kadar olan bölge de karşılıklı 25 yeni cep yeri açılma işleminin tüm hızıyla sürüyor. Yeni cep çalışmalarının yanı sıra belirlenen 17 noktaya da yeni yolcu bekleme durakları monte edilmesi çalışmalarına başlandı.”
Sakindere, Kavaklık ve Balı’da inceleme
Uysal, Sakindere’deki altyapı, Kavaklık Mahallesi’nde süren asfalt çalışmaları ve Balı Mahallesi Gökme Sokak mevkisinde muhtarlık ve mahalle sakinlerinin isteği üzerine 3 yüz metre kare kapalı alanda nişan, düğün gibi etkinliklerin yapılacağı sosyal tesis çalışmalarını da incelediğini sözlerine ekledi.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019

gülücük5
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo