Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

BU HASTALIKTAN KURTULMAK İSTİYOR

BU HASTALIKTAN KURTULMAK İSTİYOR

EREĞLİ

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde bir anne, her 500 çocuktan birinde görülebilen Hidrosefali hastası çocuğunun, yardım severlerin desteği ile tedavi edilmesini istediğini bildirdi.
Edinilen bilgiye göre, Bağlık Mahallesi Şehit Ayhan Demirci Sokak’ta 4 katlı binanın bodrum katında 3 çocuğu ile birlikte yaşayan 40 yaşındaki Hava Saydut, gazetecilere açıklamasında, Hidrosefali hastalığına doğuştan yakalanan 12 yaşındaki oğlu Müslüm Saydut’un, normal hayat süremediğini belirtti.
Hidro, su ve sefali baş kelimelerinin birleşiminden oluşan, genellikle beyinde aşırı su birikmesi olarak bilinen hastalıkla mücadele veren oğlunu maddi yetersizlik nedeniyle tedavi ettiremediğini ifade eden Saydut, şöyle dedi:

“TEDAVİSİNİ YAPTIRAMADIM”
“İki odalı eski daireye 350 lira aylık kira ödüyoruz. Tek gelirimiz, Müslüm’ün bakımı için verilen aylık 960 lire yardım parasıdır. Çocuğumun hastalığı ilerlemiş. ’Beyninde tümör var’ dediler. İki gözü zaman zaman kör oluyor, beyninde su birikmesinden dolayı hafıza kaybı yaşıyor. Nöbetleri geldiğinde kimseyi tanımıyor. Yarım saatte bir gözleri kör olunca bana sanki ölecekmiş gibi geliyor. Her yere götürdüm ama doktorlar bir ömür biçmediler. Kızımla beraber akşam sabah başında nöbet tutuyoruz. Çünkü kör olduğunda dilini yutmaması gerekiyor. Kendisinde olmayınca dili arkaya kaçıyor. Beynindeki su alınıp, beynindeki aletin değişmesi gerektiğini söylediler. Burada filmlerini çektirdim ama maddi durumumuzdan dolayı doktorumuzun yanına gidip filmleri göstererek tedavisini yaptıramadım.”  

MAÇ İZLEMEK İSTİYOR
Beynin bazı odacıklarında bulunan beyin-omurilik sıvısı miktarının artması ile kafa içindeki basıncın yükselmesine ve beynin zarar görmesine neden olan hastalığa rağmen yaşama tutunmaya çalışan küçük çocuk ise arkadaşları ile birlikte parkta oynamaya çıktığında bile annesi ya da ablasının kontöründe olduğunu kaydetti.
Koyu bir Galatasaray taraftarı olduğunu anlatan Müslüm, ayrıca tuttuğu takımın bir maçını tribünden izleyip, Sneijder ile tanışmayı hayal ettiğini dile getirdi.
Saydut ailesi, yaşadıkları zorluklardan kurtulmak için hayırseverlerin kendilerine el uzatmalarını bekliyor.

 

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo