Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

BAHÇEŞEHİR İSTEDİ ÖNDER VERDİ… VELİLER 70’LERİ YAŞADI…

BAHÇEŞEHİR İSTEDİ ÖNDER VERDİ… VELİLER 70’LERİ YAŞADI…

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde ki Bahçeşehir Koleji Karadeniz Ereğli Kampüsü’nde, retro eserler sergilenerek bu okulun velilerine geçmişin hatırlatıldığı bildirildi.


Okul Müdürü Eda Ülkü, Ereğli FM’e açıklamasında, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla “70’li Yıllar Partisi” düzenlediklerini söyledi. Gündüz öğrenciler için tören, aynı günün akşamı ise velilere özel etkinlik düzenlediklerini belirten Ülkü, şöyle dedi:  
“23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının sabahı törenimizi gerçekleştirdik. Akşamında ise velilerimizi çocukluk yıllarına götürmek istedik. Gerçekleştirdiğimiz 70’li yıllar partisi ile bunu hayata geçirmiş olduk. Okulumuzda sergilenen ürünler de o yıllara ait materyallerdir. Bu anlamda koleksiyon sahibi Suat Önder’e çok teşekkür ediyoruz.”   
KOLEKSİYONUNDAKİ ÖZEL PARÇALAR,
OKULDA SERGİLENİYOR   

İlçe, renkli kişiliği ve çok yönlü uğraşıları ile bilinen Endüstri Mühendisi Suat Önder de, özel bir neden ile kendisinin arandığını ve koleksiyonundan yararlanılmak istediğini anlatarak şu sözlerle konuştu:
“Objeleri, çocukluğumdan beri biriktiriyorum. Bahçeşehir Koleji, 1970’li yıllar anısına geçe düzenlemek istemişler. Beni arayarak bu yıllara ait objeleri istediler ve bende elimin altında hazır olan bu gereçleri verdim. Bunların içinde ise en ilginci olan, uzay aracına benzeyen merdaneli çamaşır makinası oldu. Makina, hali hazırda çalışır durumda. Sergi standında buna benzer pikap, kollu dikiş makinası değişik yıllara ait telefonlar var. Depolarımda, geçmiş yılları yansıtan çok sayıda eserlerim var. Bu anlamda, eskiye de önem verdiği için Bahçeşehir okuluna teşekkür ediyorum.”

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
hayran1
gülücük0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın