Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

ATATÜRK’ÜN ‘ÖZDE İZİNDE’ OLAN 6 KADIN, YELKENLİ İLE EREĞLİ’YE GELDİ

ATATÜRK’ÜN ‘ÖZDE İZİNDE’ OLAN 6 KADIN, YELKENLİ İLE EREĞLİ’YE GELDİ

www.ereglifm.com.tr -BÖLGENİN NABZI-


ATATÜRK’ÜN ‘ÖZDE İZİNDE’ OLAN 6 KADIN, YELKENLİ İLE EREĞLİ’YE GELDİ

19 Mayıs’ta Samsun’da olmayı hedefleyerek 23 Nisan’da yelkenli yat ile Bodrum’dan denize açılan 6 kadın denizci, Karadeniz Ereğli’ye ulaştı.
Alınan bilgiye göre, Samsun’da düzenlenecek 19 Mayıs törenlerine katılmak üzere 23 Nisan’da yelkenli yat ile Bodrum’dan denize açılan hepsi 50 yaş üstü aralarında birde Ereğlili olan 6 kadın aktivist için Ereğli Yelken İhtisas Kulübü’nde karşılama töreni yapıldı.
Coşkuyla karşılanan kadın denizcilere çeşitli hediyeler verildi. Ayrıca karşılamaya katılan çeşitli sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri de kadın denizcilere çiçek takdim edildi.
Ereğli Yelken İhtisas Kulübü Başkanı Metin Akman, kadın denizcileri Ereğli’de ağırlamaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade ederek, “bugün Atatürk’ün izinde olan Cumhuriyet kadınlarını misafir ediyoruz” dedi.

DENİZ TUTKUSU SEYİRDE

‘Deniz Tutkusu Seyirde’ grubu olarak yola çıktılarını söyleyen kadın denizcilerden Neşe Hasipek, gazetecilere yaptığı açıklamada, “23 Nisan’da Bodrum’dan yola çıktıklarını söyledi. Ereğli’ye adım atarak sanki Samsun’a adım atmış gibi mutlu olduklarını anlatan Hasipek, şöyle dedi:
“19 Mayıs’ta Samsun’da olacağız. Bugün 17’nci günümüz, yaklaşık 650 mil yol yaptık. 19 Mayıs’ta kadın teknesi olarak lider tekne olarak kortejde yer alacağız. Çok heyecanlı ve duyguluyuz. Bize gösterilen bu sevgi bizi daha çok heyecanlandırıyor. 19 Mayıs’ı sabırsızlıkla bekliyoruz.”
Kadın denizciler Neşe Hasipek, Ceyda Güleçyüz, Şule Kükrer, Arzu Özkan, Elif Birand ve Merih Sütlaş’ın yarın sabah erken saatlerde Samsun’a gitmek üzere Ereğli’den denize açılacakları öğrenildi.

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
hayran5
gülücük0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın