Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Zonguldak’ta Teknopark açıldı

Zonguldak’ta Teknopark açıldı

Zonguldak’ta Teknopark açıldı


Zonguldak’ta, Bülent Ecevit Üniversitesi’nce (BEÜ) üniversite-sanayi işbirliğini güçlendirmek, yenilerinin kurulmasını sağlamak ve bölge ekonomisini canlandırmak amacıyla yapılan Teknoparkın açılışı yapıldı. 
Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, açılışta yaptığı konuşmasında, üniversitenin heyecan verici etkinliğinde buluşmaktan dolayı mutlu olduğunu söyledi. Bir süre önce uzaya füze fırlatan ekiple BEÜ’de beraber olduklarını anlatan Bektaş, şöyle dedi:
“Teknopark’ın açılışında da bir dizi çabanın uzun süreçli bir çabanın sonucunda mutlu sonda olmak bizim için ayrı bir mutluluk. Çok güzel bir yer olmuş bazen çok büyük binalar yaparız ama burası öyle değil önemli olan içinde ne yaptığınızdır. Bu Teknopark’ın en önemli varlığı başında genel müdürümüzün olması hocamıza katkı ve desteklerinde dolayı teşekkür ediyorum. Ben Zonguldak Teknopark’ın ülkemize, bölgemize, Zonguldak’ımıza hayırlı olmasını diliyorum.” 

Teknopark Genel Müdürü Doç. Dr. Umut Sefercik, saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı’nın söylenmesinin ardından yaptığı açılış konuşmasında, Teknopark serüveni yaklaşık 2 buçuk yıl önce başladığını belirterek şunları söyledi:
“Bugüne kadar yorucu bir süreçten geçti. Teknopark ülke genelinde 81 adet bulunmakta ve 59’uncusu bizim ki ve faal olarak görevine başlamış durumda Ar-Ge üretiyor. Türkiye ekonomisinin önünü açıyor. Misyonumuz milli değer üretmek ve teknoloji üretmek.”

BEÜ Rektörü Prof Dr. Mustafa Çufalı ise Teknopark’ın Zonguldak’a hayırlı olmasını dileyerek, “Teknopark ülkemiz için ülkemizin katma değerinin aratılması için önemli araçlardan Türkiye’nin bütün Dünya olduğu gibi hedefimiz Türkiye sanayi iş birliğini geliştirmektir. Teknopark’ta bu konuda hepimize yardımcı olan bir kuruluş üniversite mensuplarımız teorik bilgilerden ziyade pratiğe nasıl aktarılır, kapitalist bir düşünce ile paraya nasıl çevrilir ülkenin kalınmasına nasıl katkıda bulunur” diye konuştu. 

Açılışa Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, Zonguldak TSO Başkanı Metin Demir, daire müdürleri ve davetliler katıldı.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük3
hayran2
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın