Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

ZONGULDAK’TA NELER OLUYOR!

ZONGULDAK’TA NELER OLUYOR!

Kamuoyuna…


Zonguldak’ta, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Zonguldak Temsilcisi Atilla Öksüz, ildeki bir başka gazeteci Akay Turhan’a yapılan fiili saldırıyı kınadığını bildirdi. Öksüz, süreçte yaşananlar ile yazılanların basın etik ve ahlakıyla örtüşmediğini öne sürdü.
Öksüz, yazılı açıklamasında şunları kaydetti:

“Son günlerde haber ve köşe yazılarına, sosyal medya paylaşımlarına karşılıklı olarak yansıyan hakaret, tehdit, yakışıksız beyanlar, basın etik ve ahlakıyla örtüşmeyen yazılar sonrasında işadamı ve Yeni Adım Gazetesi ortaklarından Erdoğan Demir’in Yeni Gün Gazetesi sahibi Akay Turhan’a sopayla saldırarak darp etmesi üzüntüyle karşılanmıştır. Gazetecilik, kimseye kişi hak ve özgürlüklerine hakaret, saldırı, aşağılama, manevi değerlere saygısızlık hakkı vermediği gibi fiili şiddet kim tarafından ne gerekçeyle yapılırsa yapılsın kabul edilemez.
Son dönem yaşanan olaylar, yazılanlar ve şiddetle sonuçlanan gelişmeler sonrasında yara alan Zonguldak’ın kendisidir. Bu ve buna benzer olaylar bu güne kadar kente hiçbir şey kazandırmadı bundan sonra da kazandırmayacak. Benzer olayların yaşanmaması temennisiyle bu saldırıyı kınıyor Akay Turhan’a geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.”

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
şaşkın1
gülücük0
hayran0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın