Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Zonguldak’ta kuvvetli fırtına

Zonguldak’ta kuvvetli fırtına

www.ereglifm.com.tr -BÖLGENİN NABZI-


Zonguldak'ta etkili olan fırtına ve yağmurla birlikte şiddetini artıran dalgalar zaman zaman Liman Caddesi’ndeki 7 metrelik istinat duvarını aştı. 
Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün yurt genelindeki uyarılarının ardından Batı Karadeniz’de şiddetli rüzgar ve yağmur etkisini sürdürdü. Gece saatlerinden itibaren etkili olan rüzgar ve yağmur nedeniyle Karadeniz’deki dalgalar şiddetini artırdı. 
Liman Caddesi’ndeki 7 metre yüksekliğindeki istinat duvarını aşan dalgalar zaman zaman liman içerisine girdi. 6 ila 8 kuvvetindeki fırtınanın yer yer kuvvetli fırtına şeklinde olması beklenirken fırtınanın akşam saatlerinden sonra etkisini kaybedeceği tahmin ediliyor. Fırtına nedeniyle balıkçı tekneleri liman içine demirledi. Açıkta limana demirlemek için sıra bekleyen yük gemisi ise fırtına ve dalgalar nedeniyle zor anlar yaşadı. Gemi, zaman zaman adeta beşik gibi sallandı. Öte yandan yağmur suyu ile birlikte gelen çöpler, dere yataklarından denize ulaşan, pet ve cam şişeler, odun parçaları limana birikti. 
Meteoroloji yetkilileri oluşabilecek risklere karşı vatandaşların tedbirli olmalarını istedi. 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
şaşkın4
üzgün1
gülücük0
hayran0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın