Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Zonguldak'ta FETÖ'nün Emniyet Yapılanması

Zonguldak'ta FETÖ'nün Emniyet Yapılanması

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması`nın `Batı Karadeniz Emniyet Yapılanması` içerisinde yer alan ve aralarında `emniyet imamları`nın yanı sıra eski emniyet müdürleri, amir, komiser ve polis memurlarının da bulunduğu 36`sı tutuklu 44 sanık hakkında, `TBMM`yi ortadan kaldırmaya teşebbüs`, `Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs`, `Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs`, `silahlı terör örgütüne üye olmak veya silahlı terör örgütü yönetmek` suçlamalarıyla, ağırlaştırılmış müebbet ile çeşitli yıllar arasında hapis cezası istemiyle dava açıldı.


Zonguldak'ta FETÖ/PDY'nin 'emniyet yapılanması' 13 sanık 1 yıl 10 ay ile 11 yıl 3 ay arasında değişen hapis cezalarına çarptırıldı. 30 sanığın dosyası ayrılırken, 1 sanık ise beraat etti. 
Zonguldak 2'nci Ağrı Ceza Mahkemesi'nde devam eden davada, önceki gün başlayan ve dün akşam saatlerinde sona eren duruşmada 14 sanık hakkında karar çıktı. 
Mahkeme heyeti, tutuklu sanıklar Erol T. ve Turan A.'yı 11 yıl 3'er ay, Ergün Y.'yi 8 yıl 9 ay, Fazlı G., Cengiz A. ve Engin A.'yı 8 yıl 1'er ay, Süleyman B., Bayram A. ve Murat Y'yi 7 yıl 6'şar ay, Burak K.'yi 6 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırdı. Tutuksuz sanıklar M.K. 2 yıl 11 ay, M.A. ve H.K. ise 1 yıl 10'ar ay hapis cezasına çarptırıldı. 
Mahkeme heyeti, 30 sanığın dosyasını ayırırken, Ö.K'nin ise beraatına karar verdi. 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
kızgın1
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın